YÜRÜYÜŞ VE MİTİNG ALANLARI BELİRLENDİ

Bartın'da yürüyüş ve miting alanları belirlendi. Buna göre Bartın'da düzenlenebilecek toplantı ve gösteri yürüyüşlerde Bartın'da Cumhuriyet Meydanı, Yalı Mevkii Meydanı ile Salı Cuma günleri hariç olumsuz hava koşullarında Belediye Kapalı Otoparkı miting alanı olarak kullanılacak. Resmi binalar, okullar, hastaneler, sağlık ocakları, kamu lojmanları ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, elektrik direkleri ve panoları ile rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlara afiş, pankart ve ilan asılamayacak.

YÜRÜYÜŞ VE MİTİNG ALANLARI BELİRLENDİ

Bartın Valiliği, 2021 yılında Bartın’da toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılabileceği alan ve güzergâhlar ile afiş, levha, pankart ve ilan asılabilecek yerlerin gözden geçirilerek yeniden düzenlendiğini duyurdu.

 

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6’ncı, 20’nci ve 26’ncı maddeleri ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3’üncü maddesi gereğince Valilik oluru ile belirlenen toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları gözden geçirilerek yeniden düzenlendi.

 

Buna göre; Bartın’da Cumhuriyet Meydanı, Yalı Mevkii Meydanı ile Salı Cuma günleri hariç olumsuz hava koşullarında Belediye Kapalı Otoparkı mitingi alanı belirlenirken resmi binalar, okullar, hastaneler, sağlık ocakları, kamu lojmanları ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, elektrik direkleri ve panoları ile rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlara afiş, pankart ve ilan asılamayacağı kaydedildi.

İşte 2021 yılında kullanılacak alanları!

Bartın’daki toplantı ve gösteri yürüyüş alanlarıyla ilgili olarak Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6’ncı, 20’nci ve 26’ncı maddeleri ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3’üncü maddesi gereğince; İlimizde düzenlenebilecek toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılabileceği alan ve güzergâhlar ile çağrı veya propaganda amacıyla kullanılacak basılı veya çoğaltılmış veya el ile yazılmış davetiye, levha ve ilanların asılacağı yerler yeniden gözden geçirilerek; İlimiz polis sorumluluk bölgesinde düzenlenebilecek toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılabileceği alan ve güzergâhları ile afiş ve pankart asılabilecek yerler belirlendi.

Toplanma Alanları: Kemer Meydanı ve Yukarı Çarşı Atatürk Anıtı

Yürüyüş güzergâhları: Bir nolu toplanma alanı; Kemer Meydanı’ndan başlayarak 155. Cadde – Şadırvan Caddesi – Hükümet Caddesi – Hamam Sokak - Davut Fırıncıoğlu Caddesi – Cumhuriyet Meydanı (1 nolu miting alanı),

Alternatif-1; Bir nolu toplanma alanı; Kemer Meydanı’ndan başlayarak Eski Konak Caddesi - Ahçeloğlu Sokak içerisinden Cumhuriyet Meydanı (1 nolu miting alanı), Alternatif-2; Bir nolu toplanma alanı; Kemer Meydanı'ndan başlayarak Davut Fırıncıoğlu Caddesinden Cumhuriyet Meydanı (1 nolu miting alanı),

İki nolu toplanma alanı; Yukarı Çarşı Atatürk Anıtı önünden başlayarak Cumhuriyet Caddesi ve 165. Sokak üzerinden Yalı Mevkii Meydanı (2 nolu miting alanı), Alternatifi; İki nolu toplanma alanı; Yukarı Çarşı Atatürk Anıtı önünden başlayarak Cumhuriyet Caddesi – Yukarı Çarşı Caddesi - Hamam Sokak - Asma Caddesi - Turgut Işık Caddesi - Gümrük Sokak üzerinden Yalı Mevkii Meydanı (2 nolu miting alanı),

 Dağılma güzergâhları: Cumhuriyet Meydanı Miting Alanı Dağılma Güzergâhı; Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Ahçeloğlu Sokak, PTT Önü Sokak, Kocamüftü Sokak istikametine,

Yalı Mevkii Meydanı Miting Alanı Dağılma Güzergâhı; Gazhane Caddesi, Tersane Caddesi, İskele Caddesi, 165. Sokak, Gümrük Sokak istikametine,

Belediye Kapalı Otoparkı Miting Alanı Dağılma Güzergâhı; Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Ahçeloğlu Sokak istikametine,

Afiş yapıştırılabilecek ve pankart asılabilecek yer ve güzergâhlar

İlimiz Merkezinde Kamu binaları (Resmi Binalar, Okullar, Hastaneler, Sağlık Ocakları, Kamu Lojmanları) ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, trafolar, elektrik direkleri ve panoları ile rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlar hariç olmak üzere afiş yapıştırılabilecek yerler; Belediyeye ait veya özel kişi ve kuruluşlarca işletilen sabit ilan ve reklam yerleri ile sabit Raketler, Otobüs Durağı Raketleri ve Megalight’ler, rızası alındıktan sonra özel kişilere ait alanlar olarak belirlendi.

 Pankart asılabilecek yer ve güzargahlar: Miting alanı, çevresi ve bu alanlara açılan çevresindeki güzergâhlar, kapalı yer toplantısı düzenlenecek yerler, önü, çevresi ve çevresindeki güzergâhlar, İlimiz Polis sorumluluk bölgesinde bulunan cadde, sokak ve kavşaklar olarak kararlaştırıldı.

İlimiz İl Jandarma Komutanlığı Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde düzenlenebilecek toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılabileceği alan ve güzergâhlar ile afiş ve pankart asılabilecek yerlerin;

Kozcağız Belediyesi

Toplanma alanı: Sahil Caddesi üzerinde bulunan Pazar yeri mevkii

Miting alanı: Sahil Caddesi üzerinde bulunan Pazar yeri mevkii

Yürüyüş güzergâhı: Çaycuma-Bartın-Kozcağız yolu kavşağından Mustafa Kemal Paşa Caddesini takiben Pazar yeri mevkii

Alternatif yürüyüş güzergâhı: Sahil Caddesi’nde bulunan yürüyüş yolu

Dağılma güzergâhı: Irmak Sokak üzerinde bulunan İş Bankası istikameti ile Pera Sokak üzerinde bulunan Hamam istikameti olarak kararlaştırıldı.

Afiş yapıştırılabilecek ve pankart asılabilecek yer ve güzergâhlar: Belde içerisinde Kamu Binaları (Resmi Binalar, Okullar, Sağlık Ocağı vb.) ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, trafolar, elektrik direkleri ve panoları ile rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlar hariç olmak üzere afiş yapıştırılabilecek yerler; Belediyelere ait ve belediyelerin izni ile özel kişi ve kuruluşlarca kurulan veya belediyelere ait olup özel kişi ya da kuruluşlara kiraya verilen sabit ilan ve reklam yerleri, rızası alındıktan sonra özel kişilere ait alanlar, Eski Hamidiye Kavşağı, Kozcağız Köprüsü sol taraf, Bartın Kozcağız Köprüsü sağ taraf, Orman İşletmesi yanı, Kumluca Caddesi, Ulucami Köprü girişi, Belediye İş Hanı duvarı, Kıran Pazarı Minibüs Durakları, Ahmetler İ.Ö.O. Duvarı, PTT Binası önü, Hal Sokak Emek Çarşısı duvarı, Bartın-Kozcağız-Çaycuma Kavşağında bulunan billboard’lar olarak belirlendi.

Pankart asılabilecek yer ve güzergâhlar: Miting alanı çevresi ve bu alanlara açılan güzergâhlar, kapalı yer toplantısı düzenlenecek yerler, önü, çevresi ve çevresindeki güzergâhlar, Kozcağız belde merkezinde bulunan cadde, sokak ve kavşaklar olacak.

Hasankadı Belediyesi

Toplanma alanı: Cumhuriyet Meydanı

Miting alanı: Cumhuriyet Meydanı

Yürüyüş güzergâhı: Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi güzergâhı

Alternatif yürüyüş güzergâhı: Yıldıray Baştürk Sokak

Dağılma güzergâhı: Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Yıldıray Baştürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Doğancılar Mahallesi yolu

Afiş yapıştırılabilecek ve pankart asılabilecek yer ve güzergâhlar: Belde içerisinde Kamu Binaları (Resmi Binalar, Okullar, Sağlık Ocağı vb.) ile ibadethaneler, köprü ve köprü ayakları, trafolar, elektrik direkleri ve panoları ile rızası alınmaksızın özel kişilere ait alanlar hariç olmak üzere; afiş yapıştırılabilecek yerler; Belediyelere ait ve belediyelerin izni ile özel kişi ve kuruluşlarca kurulan veya belediyelere ait olup özel kişi ya da kuruluşlara kiraya verilen sabit ilan ve reklam yerleri, rızası alındıktan sonra özel kişilere ait alanlar olarak belirlendi.

Pankart asılabilecek yer ve güzergâhlar: Miting alanı çevresi ve bu alanlara açılan güzergâhlar, kapalı yer toplantısı düzenlenecek yerler, önü, çevresi ve çevresindeki güzergâhlar, Hasankadı belde merkezinde bulunan cadde, sokak ve kavşaklar, şeklinde belirlendi.”