Yurtbay 'Geçim İttifakı'nı kuralım'

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Partisinin Ankara'daki Genel Merkezi'nde pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşen İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı'na katıldı. Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, seçim ittifakı tartışmalarının yaşandığı şu günlerde dikkat çeken bir çıkış yapan Başkan Yurtbay 'Tüm il ve ilçe kademelerimizle her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden önce 'Geçim İttifakı' kuralım diyoruz' dedi.

Yurtbay 'Geçim İttifakı'nı kuralım'

Partisinin Ankara’daki Genel Merkezi’nde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşen İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’na katılan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, seçim ittifakı tartışmalarının yaşandığı şu günlerde dikkat çeken bir çıkış yaptı. Yurtbay, “Ülkemizin, insanlarımızın dertleri her geçen gün artarken, ülkemizde asıl konuşulması gerekenler ne yazık ki konuşulmuyor! Milletimizin tenceresi kaynamıyorken derdimiz, seçim değil geçim! İktidarı elinde tutanların varlık içinde yüzerken vatandaşların geçim derdini görmezden geliniyor” dedi.  Yurtbay, “Haksızlıkların karşısında susmayacağız! İktidarın Türkiye’yi yönetme tarzınıza razı değiliz!  Her saniye kriz üstüne kriz yaşayan, her gün gerilimin ve kutuplaşmanın tırmandığı bu iklimin artık son bulmasını istiyoruz!Saadet Partisi olarak, tüm il ve ilçe kademelerimizle her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden önce ‘Geçim İttifakı’ kuralım diyoruz” ifadelerini kullandı. Yurtbay, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Ülkemizin, insanlarımızın dertleri her geçen gün artarken, ülkemizde asıl konuşulması gerekenler ne yazık ki konuşulmuyor! Milletimizin tenceresi kaynamıyorken derdimiz, seçim değil geçim!İktidar 19 yıllık süreçte mağdurlar oluşturdu. Liyakati esas almadılar, işsizler ordusu oluşturdular. İyi gün, kötü gün demeden vergi topladılar; esnafımızı, insanımızı zor günlerinde yalnız bıraktılar. Yanlış politikalarda ısrarcı oldular ekonomiyi çıkmaza soktular, insanımızı hayat pahalılığına mahkûm ettiler. Kendileri varlık içinde yüzerken, milyonların geçim derdini görmezden geldiler.

“Her alanda keyfiliğin, ciddiyetsizliğin içerisindeler”

Çok açık bir şekilde ifade etmek gerekirse; bu perişan halin tek sorumlusu ülkeyi yöneten iktidardır, iktidarın ciddiyetsiz tavrı, keyfi yönetim anlayışıdır. Allah aşkına bir ülkenin Merkez Bankası başkanı sürekli değişir mi? 2 yılda 4 başkan değiştirildi! Son değişikliğin bu ülkeye yüklediği külfet doların gecelik 1 lira artışı ile 435 milyar liralık yük olmuştur. Bir gecede fakirliğimiz katlandı, arttı ama bu vahim durum iktidarın umurunda dahi olmadı! Nasıl olsun ki! Bu keyfi yönetim sadece ekonomide mi? Hayır, bu arkadaşlar her alanda keyfiliğin, ciddiyetsizliğin içerisindeler.

“Susmayacağız”

Saadet Partisi olarak haksızlıkların karşısında susmayacağız! İktidara sesleniyorum; yanlış yapıyorsunuz, daha da kötüsü bu yanlışlıkları bilerek, isteyerek, hatta inadına yapıyorsunuz! Biz, Türkiye’yi yönetme tarzınıza razı değiliz!  Gençlerimizin boğazının sıkılmasına razı değiliz! Adeta; ‘bir tanesi Balgat’ta, diğeri Söğütözü’nde olmak üzere iki siyasi parti açık kalacak, diğerlerinin ve tüm kurumların kapısına kilidi vurun’ noktasına geldiniz; evet bu hoyratlığınıza en yüksek sesle itiraz ediyoruz! Her saniye kriz üstüne kriz yaşayan, her gün gerilimin ve kutuplaşmanın tırmandığı bu iklimin artık son bulmasını istiyoruz!

“Seçim değil geçim!”

Saadet Partisi olarak, tüm il ve ilçe kademelerimizle her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden önce ‘Geçim İttifakı’ kuralım diyoruz. Hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, ‘Hayır!’ diyen tüm vatandaşlarımızla ‘Geçim İttifakı’nda buluşma kararı aldığımızı huzurlarınızda ilan ediyorum. Milletimizin tenceresi kaynamıyorken derdimiz, seçim değil geçim! Saadet Partisi olarak kamuoyu ile paylaştığımız ve milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren kampanyamıza www.gecimittifaki.com internet adresi üzerinden herkes ulaşabilecek.”