'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'

Bartın'da emlak ve konut sektörünün önde gelen firmalarından Yıldırım Yapı Emlak firmasının sahibi Murat Yıldırım koronavirüs salgını nedeniyle durağan günler yaşanan emlak sektöründe yeniden hareketlenmenin başladığını ifade etti. Dünyayı sarsan salgına rağmen emlak ve konut sektörünün en güvenli yatırım alanı olmaya devam ettiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım, 'Yeni bir çağ yeni bir süreç bizleri bekliyor. Bu süreçte de tıpkı geçmişte olduğu gibi yine en güvenli, en karlı ve en kazançlı yatırım alanlarının başında emlak-konut sektörü gelecek.' Diye konuştu.

'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'

Yeni konut projeleri başlıyor

Bartın’da emlak ve konut denildiğinde akla ilk gelen firmaların arasında gelen Yıldırım Yapı Emlak firmasının sahibi Murat Yıldırım Koronavirüs salgınının öncesi ve sonrası olmak üzere sektörü değerlendirdi. Yıldırım yaptığı açıklamada emlak ve konut sektörünün yatırım bakımından her tarihte en güvenilir alanlardan biri olduğunu ifade ederek, “Emlak ve konut sektörü 2020’de konut kredilerinde ki faizlerin düşmesiyle birlikte hızlanmıştı. Tabi tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle sektör genelinde bir durgunluk oluştu. Buna karşın konut kredilerindeki 0,76’lık faiz oranları sektörün tutunmasını ve ayakta durmasını sağladı. Bu bakımdan da devlet yetkililerimize teşekkür ediyoruz. Son günlerde koronavirüs salgınının kontrol altına alınıp gerilemesiyle birlikte inşaat ve konut sektörünün yeniden filizlendiğini ifade edebiliriz. İşlerimizin hızlandığını ve gözle görülür hareketliliğinde oluştuğunu söyleyebiliriz. Bartın bazında baktığımızda müteahhit arkadaşlarımız yeni AKTIP yanında 100 ve Orduyeri civarında 100 konutluk projelere başladılar. Buda hem iş insanlarının hem de vatandaşların Türkiye ekonomisine güvendiğini ortaya koyuyor. Bu tablo aynı zamanda emlak-konut sektörünün her dönemde en güvenilir yatırım alanı olduğunu da bir kez daha kanıtlamış oluyor.” Dedi.

Konut sektörü yeniden şahlanacak

Türkiye’nin Koronavirüs sürecinde çok ciddi önlemler ve tedbirler aldığına da dikkat çeken Yıldırım, “Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz aldığı tedbirler ve önlemlerin yanı sıra birçok dünya ülkesine göre üst düzey çalışmalar gerçekleştirdi. Avrupa’nın bazı önde gelen ülkelerine nazaran çok daha başarılı bir mücadele ortaya koydu. Tüm bu çalışmaların ve gayretlerin neticesinde virüs salgınının kontrol altına alınıp gerilediğine de hep birlikte şahit oluyoruz. Tabi ki bu gelişmeler ışığında inşaat başta olmak üzere emlak ve konut sektörü 2020’nin Haziran-Temmuz aylarında yeniden şahlanacaktır. Sektörün 2020 yılının ikinci yarısını karlı bir şekilde kapatacağını şimdiden görüyoruz. Koronavirüs salgını sürecindeki 3 aylık satış kaybımızı da kapatacağımıza inanıyoruz. Tabi ki Koronavirüs hem ekonomik olarak hem de psikolojik olarak dünya genelini etkiledi. Dünya çapında toplumlara ve ekonomilere zararlar verdi. Biliyorsunuz dünya çağlarla başladı. İlk Çağ ve Orta Çağ ile başlayan süreçler Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u feth etmesiyle birlikte Yeni Çağ ile devam etti. Ardından Fransız ihtilaliyle Yakın Çağ başladı. 2020 sonrasının da korona çağı ya da farklı bir isimle yeni bir çağın kapısını açacağını düşünüyorum. Yeni düzenlerin ve yeni sistemlerin kurulup işleyişe geçeceği bir zaman dilimi bizleri bekliyor diyebilirim. İnanıyoruz ki ülkemiz bir an önce bu virüs belasından tamamen kurtulup geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edecek. Bu emin adımlarla gerçekleşen yürüyüşten emlak ve konut sektörü de payını alacak.” Diye konuştu.

En güvenli ve en çok kazandıran sektör olacak

Geçtiğimiz yıllarda emlak ve konut alanında yatırım yapan vatandaşların Koronavirüs salgınına rağmen yatırımlarından kar elde ettiklerinin de altını çizerek konuşmasını sürdüren Yıldırım, “İnşaat fiyatlarıyla ilgili olarak şunları da söylememiz gerekiyor. Şöyle ki biz geçtiğimiz yıl içerisinde 2+1 dairelerin 300-350 bin TL bandına çıkacağını söylemiştik. Şu anda yeni projelerde 2+1’ler 300-350 bin TL ve 3+1’lerde 400-450 bin TL bandında satışa sunuluyor. Buradan sonuçla emlak-konut sektörüne yatırım yapanların Koronavirüs salgınına rağmen kar ettikleri bir dönemi geride bıraktık. Gelecekte de tıpkı tüm geçmiş zamanlarda olduğu gibi emlak-konut sektörüne yatırım yapan vatandaşlar büyük kar elde etmiş olacaklar. Yatırım amaçlı alınan dairelerde yaptıkları primlerle yatırımcılarına büyük kar oranları sunmuş olacak. Tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün ve yarında yatırım açısından emlak-konut sektörü en güvenli liman olmaya ve en çok kazandıran yatırımlar arasında yer alamaya devam edecek.” Dedi.

Milletimizi çok güzel günler bekliyor

Yıldırım konuşmasının son bölümünde buruk bir Ramazan ayını geride bıraktıklarını kaydedip Bayram boyunca da sokağa çıkma kısıtlaması olacağını hatırlatarak, “Koronavirüs salgını sürecinde buruk bir Ramazan ayı geçirdik. Bayram süresince de yurt genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Tabi alınan tüm tedbirlerin bizlerin sağlığı için alındığını biliyoruz. Millet olarak bugüne dek tam uyum sağladığımız tedbirlere bayramda da yine tam uyum sağlayacağız. Bayram sonrasında ülkemizi, milletimizi çok güzel günler bekliyor olacaktır. Bu vesile ile tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı kutluyor, herkese sağlık ve mutluluk diliyorum.” Şeklinde konuştu.

 

     
 
'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'
'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'
'YATIRIMLARIN GÜVENİLİR LİMANI EMLAK-KONUT SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'