Yalçınkaya'dan çocuklar için şenlik

Bir mesaj yayınlayarak çocukların ve halkın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya, tüm Bartınlıları yarın Bartın Belediyesince 12.00-20.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek Çocuk Şenliği Programına davet etti.

Yalçınkaya'dan çocuklar için şenlik

31 Mart yerel seçimlerinde çocuklar için birçok proje hazırlayan Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya, göreve geldikten sonra belediye başkanı olarak ilk kez kutlayacağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Bartın’daki çocukları unutmadı. Başkan Yalçınkaya, , tüm Bartınlıları yarın Bartın Belediyesince 12.00-20.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek Çocuk Şenliği Programına davet etti.

“Hep birlikte güzel bir gün geçireceğiz”

Yalçınkaya; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz. Çocuklarımızın neşesi ve enerjisiyle dolu bu özel günü birlikte kutlamak için ailelerimiz ve çocuklarımızı Çocuk Şenliği Programımıza davet etmekten mutluluk duyuyorum. Hep birlikte güzel bir gün geçirmek dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Şenlikte yok yok

Şenlikte birbirinden eğlenceli gösteri ve etkinlikler çocuklarla buluşacak. Çocukların sevdikleriyle birlikte unutulmaz bir gün geçireceği etkinlikler çerçevesinde animasyon gösterileri, bando gösterisi, şişme oyun parkurları, tiyatro gösterileri, maskotlar, yüz boyama etkinliği, kukla gösterisi, animatör eşliğinde yarışmalar ve bubble Show gerçekleştirilecek.

Kutlama mesajı

Rıza Yalçınkaya ayrıca bir kutlama mesajı da yayımladı.  23 Nisan’ın Ulu Önderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza armağan edildiğini belirten Yalçınkaya, 23 Nisan'ın bir bayram olmasının yanı sıra Türk halkının büyük mücadelelerle kazandığı egemenlik hakkının yeni kuşaklara coşku içinde aşılanması yönü ile de büyük önem taşıdığını söyledi.

“Emanet Edilen Değerleri ve Emanetlerin Büyüklüğünü Anlatmalıyız”

Başkan Yalçınkaya, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Ulusal egemenliğimizin, bağımsızlığımızın ve Cumhuriyeti'mizin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü ve Ulu Önderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza armağan edilmiştir. Dünyada çocuklara ithaf edilen ilk ve tek bayram olarak kutlanan bu önemli tarih, milli egemenliğimizin ve bağımsızlık mücadelemizin dönüm noktası olmuştur. Bu önemli günde bir yandan bayram coşkusunu hep birlikte yaşarken, bir yandan da çocuklarımıza kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatmalıyız. Çünkü ülkemizin teminatı çocuklarımızdır. Bizim çocuklarımıza ve gençlerimize olan güvenimiz tamdır.

“Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Bartın Belediyesi olarak çocuklarımızı şehrimizin ve ülkemizin geleceği olarak gö

Yalçınkaya'dan çocuklar için şenlik
Yalçınkaya'dan çocuklar için şenlik
Yalçınkaya'dan çocuklar için şenlik
Yalçınkaya'dan çocuklar için şenlik