Vali Arslan, Kurban Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı.

Vali Arslan, Kurban Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı. Vali Arslan mesajında şunları kaydetti:

“Birlik ve beraberlik içinde bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. ayramlar; toplumsal değerlerin hatırlandığı, paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma gibi bizi biz yapan insani hasletlerimizin öne çıktığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasındaki sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği özel günlerdir.

“Trafik kurallarına uymalarını bekliyoruz”

Bugünlerin coşkusunu ve sevincini yaşarken, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın birkaç gününe değil her gününe yayabilmek, bu duyguları kalıcı hale getirebilmek için daha fazla çaba göstermeliyiz. Akraba ziyaretleri dışında özellikle şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile yaşlı, kimsesiz, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret ederek onlarla bayramın manevi huzurunu ve heyecanını birlikte yaşamalı ve paylaşmalıyız. Arıca, Bayram sevincimizin bir hüzne dönüşmemesi için, seyahate çıkacak olanlar başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına uymalarını bekliyoruz.

“Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyorum”

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ailelerimiz, kahraman gazilerimiz ve aileleri olmak üzere Bartınlı hemşehrilerimin, tüm İslam aleminin ve bayramını ilimizde geçirmekte olan tüm misafirlerimizin Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyor, sağlık ve esenlik dileklerimle selam ve saygılarımı sunuyorum.”