Ulupınar yine error verdi

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Ulupınar Su İsale hattının Gökçekıran mevkiindeki arızayı gidermek amacıyla çalışma yapılıyor. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, yüksek kesimlerde ikamet eden vatandaşları uyararak, su kesintilerine karşı tedbirli olunmasını istedi.

Ulupınar yine error verdi

Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Ulupınar Su İsale hattının Gökçekıran mevkiindeki arızayı gidermek amacıyla çalışma yapılıyor. 23 Ekim Pazartesi günü aynı hatta 9 ayrı noktada oluşan arızaya müdahale eden ekipler, hatta kısa sürede suyu vermeyi başarmıştı. 25 Ekim Çarşamba günü sabah saatlerinde Ulupınar Su İsale hattında bu kez de farklı bir noktada arıza meydana geldi. Arıza tespitinin ardından kısa sürede çalışmalara başlayan ekipler, su tahliye çalışmasının ardından onarım çalışması gerçekleştirecek. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, yüksek kesimlerde ikamet eden vatandaşları uyararak, su kesintilerine karşı tedbirli olunmasını istedi.

“Personelimiz özverili çalışıyor”

Başkan Fırıncıoğlu; “Ulupınar Su İsale hattımızın bazı noktalarında oluşan arızalar nedeniyle bir süredir sıkıntı yaşıyorduk. Bu sorunun ortadan kaldırılması adına geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz bakım onarım çalışmalarımızı tamamladık.  Bu süreçte 3 günlük bir çalışma planlamıştık. Ekiplerimiz özverili çalışmaları ile bir günde tüm noktaların bakım onarımlarını gerçekleştirdik. Herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için ekiplerimiz büyük emek sarf ettiler. Tabii gelinen süreçte bu sefer de Ulupınar Su İsale hattımızın Gökçekıran mevkiinde su patlağı meydana geldi. Arıza tespitinin ardından kısa sürede çalışmalara başlayan ekiplerimiz, su tahliye çalışmasının akabinde onarım çalışması gerçekleştirecek.  Kısa sürede arızayı onarıp, hatta suyu verebilmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Görev alan personelimizin özverili çalışmasıyla inşallah arızayı gidereceğiz. Görev alan personelimize kolaylıklar diliyorum.  Yaşanan arıza nedeniyle şehrimizin yüksek kesimlerinde bulunan mahallerimizde olası su kesilmelerine karşı halkımızın mağdur olmamaları bakımından tedbirlerini almaları önemle rica ediyorum” dedi.