Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde geçen yıl başlatılan Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması yarışmasının bu yıl ikincisinin yapılacağını açıkladı.

Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması

Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde geçen yıl başlatılan Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması yarışmasının bu yıl ikincisinin yapılacağını açıkladı. Potansiyel kadın girişimci adaylarına ilham kaynağı olması hedeflen yarışmayla ilgili Müdürlük, şu bilgileri verdi:

“Ülkemizin en yaygın ve büyük kadın girişimcilik ağı olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu himayelerinde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde 2022 yılında "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması" başlatılmıştır. Her yıl tekrarlanması planlanan "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması"nın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında ikincisi gerçekleştirilecektir. Yarışma ile nihai olarak, listeye giren girişimcilerin kendi bölgelerinde kanaat önderliği rolünü üstelenmesi, sahibi oldukları şirketlerin başarı hikâyeleri ile potansiyel kadın girişimci adaylarına ilham kaynağı olması hedeflenmektedir.

Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması, "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" ve "Girişimci Kadın Gücü" olmak üzere iki ayrı kategoriden oluşmaktadır. Girişimci Kadın Gücü kategorisine sadece girişimci kadınlar başvurabilecek olup "En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci", "En Çevre Dostu Kadın Girişimci", "En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci", "İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci" kriterlerinde ödüllerini alacaklardır. "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" kategorisine ise tüm şirketler müracaat edebilecektir.

3 Kasım’a kadar başvurulabilecek

Başvurular, https://girisimcikadingucu.tobb.org.tr/ linkinden 3 Kasım 2023 tarihine kadar yapılabilecektir. 19 Kasım 2023 Dünya Kadın Girişimciler Günü'nde Birlik Başkanımız M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk'ün katılımları ile listeye girmeye hak kazanan şirketler ödüllerini alacaktır.”