Türkiye Çevre Haftası Bartın'da etkinliklerle kutlanacak

5 Haziran Türkiye Çevre Haftası Bartın'da bir dizi etkinliklerle kutlanacak. Amasra Büyük Limandaki programla başlayacak etkinlikler 9 Haziran Cuma Gününe kadar devam edecek. Etkinlikler Amasra, Kurucaşile ve Ulus İlçelerinde de gerçekleştirilecek.

Türkiye Çevre Haftası Bartın'da etkinliklerle kutlanacak

5 Haziran Türkiye Çevre Haftası Bartın’da bir dizi etkinliklerle kutlanacak. Etkinlikler Amasra Büyük Limanda 09.30’da düzenlenecek depremden etkilenen tüm vatandaşlarımız adına ve anısına denize saygı çelenginin bırakılması ve hafta açılış programıyla başlayacak. Ardından  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce 11.00’da Bartın Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı ziyaret edilecek.

6 Haziran Salı günü ise 10.00’da Ulus İlçesinde Ulus doğa yürüyüşü ve pikniği yapılacak. 14.00’da Ulus Merkez İmam Hatip Ortaokulunca “Çevre ve Çocuk Akademisi Tanıtımı”, “Sıfır Atık Mavi Etkinlik Tanıtımı”, “Çöpsüz Miras Bırakmak” konulu eğitim düzenlenecek.

7 Haziran Çarşamba günü 14.00’da  yine Amasra Büyük Limanda öğrenci grubuna kuruvaziyer gemisinin tanıtımı, Sıfır Atık Mavi Etkinliği, Amasra sahil temizliği ve atıklarının çıkarılması etkinliği yapılacak.

8 Haziran Perşembe günü 14.00’da Bartın Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü toplantı salonunda Sıfır Atık Farkındalık Eğitimi, “Temiz bir dünya için denizlerimizi temiz tutalım” temalı “Nasıl bir deniz hayal edersiniz?” konulu Resim Yarışması Töreni ve Resim Sergisi açılışı yapılacak. 18.00’da a Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı ile Gazhane Parkı arasına bisiklet turu yapılacak.

9 Haziran Cuma günü de son olarak hafta kapsamında 14.00’da Kurucaşile Limanında öğrencilere tekne gezisi ve Sıfır Atık Mavi Etkinliği ile Kurucaşile Sahil Temizliği ve Atıklarının Çıkarılması Etkinliği yapılacak. Bu etkinlikle hafta kutlamaları Bartın’da sona erecek.