Tunç'un adaylığıyla ilgili ilk kez konuştu

Seçim kararının Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından başlayan 14 Mayıs seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, şuana kadar İl Başkanlığına milletvekili aday adaylığıyla ilgili herhangi bir resmi başvuru olmadığını söyledi. Eski İl Başkanı Turhan Kalaycı ve Mustafa Bozkurt'un aday adaylık başvurularının net olduğunu ifade eden Başkan Arslan, başvuru sürecinin 16 Mart Perşembe Günü saat 21.00'da sona ereceğini ve 19 Mart Pazar günü de temayül yoklamasının yapılacağını kaydetti. Yaşar Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili ve Grup başkanvekili Yılmaz Tunç'un adaylığıyla ilgili de 'Yılmaz Bey bizim şuanda milletvekilimiz, grup başkanvekilimiz ve partimizin MYK üyesidir. Kendisinin aday adaylığı müracaatı yapıp yapmayacağına dair hiçbir bilgim yok. Bu onun tasarrufunda' dedi.

Tunç'un adaylığıyla ilgili ilk kez konuştu

AK Parti Eski İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın milletvekili aday adaylığı başvurusu için istifa etmesinin ardından AK Parti Bartın İl Başkanlığına atanan Yaşar Arslan, ilk basın açıklamasını 14 Mayıs seçim süreciyle ilgili yaptı. İkinci kez il başkanı olan ve AK Parti’nin yeni binasında ilk kez basın toplantısı yapan Başkan Arslan, uzun bir aradan sonra yeniden aynı göreve getirildiği için “Sayın Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla 8 Mart Çarşamba günü il başkanı olarak atandım. Başta Sayın Cumhurbaşkanım ve Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu sürçte bana destek olan ve teveccüh gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Yükümüz çok ağır. Zor bir dönemde göreve geldiğimin bilincindeyim” sözleriyle Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha teşekkür etti.

Yaşar Arslan bu kez daha sakindi

Turhan Kalaycı’dan görevi devraldığı zaman oldukça heyecanlı olan ve bunun için zaman zaman konuşmakta güçlük çektiği görülen Yaşar Arslan bu kez daha sakin yapısıyla dikkat çekti. Seçim takvimine dair açıklamalarından önce Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşları unutmayan Arslan, Bartın’daki depremzedelere de “Her zaman Bartınlı hemşerilerimizin emrinde olduğumuz gibi onların da emrindeyiz” diyerek seslendi. Bugüne kadar AK Parti’de görev yapan tüm il başkanlarına, milletvekillerine ve kuruluş tarihinden şuana kadar partiye madden ve manen destek olan herkese teşekkür eden Yaşar Arslan, tüm teşkilat mensuplarını da bu seçim sürecinde kendilerine destek olmaya davet etti.

“Bartın’daki depremzede kardeşlerimizin emrindeyiz”

“Acımız büyük, yaramız çok derin” sözleriyle açıklamalarına başlayan Yaşar Arslan, şöyle konuştu:

“Öncelikle acımız büyük, yaramız çok derin. Malum Güneydoğu’da büyük bir deprem afeti yaşadık. Bu gerçekten bizi sarstı. O bölgede yaşayan kardeşlerimize geçmiş olsun, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olan kardeşlerimize de Rabbimden acil şifalar diliyorum. Biz Türk milleti olarak bu tarz olaylarda her zaman kenetlenen bir milletiz. Bu afette de yine millet olarak birbirimize kenetlendik. Nerede düşen bir kardeşimiz ya da ihtiyaç sahibi bir kardeşimiz varsa ona yardım etmek ve onu ayağa kaldırmak bizim görevimiz. Bugüne kadar devletimizin tüm birimleri bunu yaptı ve yapmaya da devam edecek. İlimizde de gerek yurtlarda gerekse evlerde kalan 3 bine yakın depremzede misafir kardeşimiz var. Onlarda bizim her daim başımızın tacıdır. Her zaman Bartınlı hemşerilerimizin emrinde olduğumuz gibi onların da emrindeyiz.

Teşkilat mensuplarına “destek olma” daveti

AK Parti bir dava, misyon, vizyon ve gönül hareketi. Bizim tek gayemiz ilk olarak ilimiz Bartın, sonrada ülkemiz ve milletimiz. Daha sonrada çok büyük bir gönül coğrafyamız var. Temennimiz bütün insanlığın huzur bulması. Dünyamıza barışın hakim olması. Bu süreçte herkesi tüm teşkilat mensuplarımızı amatör bir ruhla bağrıma basıyorum. Dün yok, bugün ve yarın var.  Herkim kuruluş tarihimizden bugüne kadar bu davaya bir karınca misali emek vermişse onlara sonsuz şükran ve saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Bu davaya madden ve manen destek veren tüm kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Bütün teşkilat mensuplarımızı bu süreçte buraya omuz vermeye davet ediyorum.  Her birinin bir il başkanıymış gibi çalışmasını ve bize destek olmasını arzu ediyorum.

AK Parti milletvekillerine ve il başkanlarına teşekkür

Biliyorsunuz 2002’de Bartın’dan iki milletvekilimiz oldu. Kendileri 2007 yılına kadar canla başla çalıştı. Asım Bey ve İbrahim Beye bu çalışmaları için teşekkür ediyorum. 2007’den bugüne kadar da tam 16 yıldır gece gündüz demeden çalışan benim yaşça kardeşim, küçüğüm ama siyasetten siyasi büyüğüm Milletvekilimiz, Grup başkanvekilimiz Avukat Yılmaz Tunç Beye çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Bartın’a çok büyük bir emek ve alın teri akıttı. Ayrıca bugüne kadar partimizde görev alan tüm il başkanlarımıza ve son olarak aday adayı olacağı için istifa eden ve görevi kendisinden devraldığım Turhan Kalaycı Beye de ayrıca teşekkür ediyorum. Herkes bu bayrağı daha yükseklere taşımak için mücadele etti. Bizde bu bayrağı ikinci kez devraldık ve bir takım ruhuyla birlik ve beraberlik içerisinde 14 Mayıs akşamında inşallah 2 tane milletvekilini kazanacağız. Bunun için canla başla mücadele edeceğiz.

Aday adaylığı başvuruları Perşembe günü sona eriyor

Malum seçim takvimi başladı. Dün (Pazartesi günü)  itibariyle de aday adaylığı sürecimiz başladı. Şuana kadar aday adaylığı müracaatında bulunan arkadaşımız olmadı. 16 Mart Perşembe Günü saat 21.00’a kadar aday adaylığı müracaat sürecimiz devam edecek. Perşembe günü yoğun bir aday adaylığı müracaatı bekliyoruz. Bütün arkadaşlarımızı burada ev sahibi olarak karşılayacağız ve misafir edeceğiz. Hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Kamuda istifalar aynı gün saat 17.00’da son erecek. AK Parti Bartın Teşkilatı olarak da temayül yoklamamız 19 Mart Pazar günü saat 10.00 ile 17.00 arasında yapılacak.

“Bizim birinci önceliğimiz Bartın’daki yatırımlarımız”

Bizim birinci önceliğimiz Bartın’daki yatırımlarımız. Yapılan yatırımlarımız var, devam eden yatırımlarımız var. İnşallah bunun daha da üzerine koyarak zaman içerisinde Bartın’ımızı büyütmeye, geliştirmeye, güzelleştirmeye devam edeceğiz. İnşallah bu süreç, teşkilatımız, Bartın’ımız, ülkemiz, milletimiz, bütün insanlık için hayırlı olur. Bizim sloganımız “Her şey milletimiz, Türkiye için.” “Durmak yok yola devam”

“Yılmaz Beyin adaylığıyla ilgili hiçbir bilgim yok”

Bu açıklamalar sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan, aday adaylarının kimler olacağı sorusuyla ilgili olarak “Mustafa Bozkurt kardeşimiz ve Turhan Başkanımız aday adaylığı için müracaat edecekler. Bu iki isim net. Yılmaz Bey bizim şuanda milletvekilimiz, grup başkanvekilimiz ve partimizin MYK üyesidir. Kendisinin aday adaylığı müracaatı yapıp yapmayacağına dair hiçbir bilgim yok. Bu onun tasarrufunda. Kendisi nihai kararını Yüksek Seçim Kuruluna kesin listelerin son bildirim günü olan 9 Nisan’a kadar verecektir. Sayın vekilimiz bizim baş tacımızdır” dedi.