Tunç'tan Miraç kandili mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Tunç'tan Miraç kandili mesajı

Tunç mesajında “ Miraç, Peygamber Efendimizin Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ'ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesidir. Recep Ayının 27. Gecesinde gerçekleşen bu mucize bütün kötü duygulardan ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükselişin ispatıdır.

Miraç kandili gibi mübarek gün ve gecelerimiz manevi duygularımızın doruğa çıktığı, birlik ve beraberliğimizin, aramızdaki sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, müstesna zamanlardır. ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem ile sarsıldığımız bu zor günlerimizde bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Millet olarak tarihten günümüze nice zorlukları birlik ve beraberlik içerisinde aştık. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün kenetlenme günüdür. Gün, yardımlaşma ve dayanışma günüdür. Felaketin yaralarını milletimizle birlikte el ele vererek en kısa sürede saracağız. Bu mübarek gecenin de maneviyatımızı güçlendirmemize vesile olsun.

Bu müstesna zamanın iyi değerlendirmesi dileğiyle tüm halkımızın Miraç Kandili’ni kutluyor, kandilin bütün insanlığa huzur getirmesini, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.