Tunç'tan AK Parti'nin 21. Kuruluş Yılı mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti'nin 21.Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, AK Parti'nin 14 Ağustos 2001'de Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimize hizmet yolunda çıktığı bu kutlu yolculukta milletimizin desteğiyle başarıdan başarıya koşarak, milletin gönlündeki yerini sürekli genişletip tazelediğini ve 20 yıldan bu yana iktidardaki başarısı ile Türkiye'yi her alanda geliştirdiğini, Cumhuriyet tarihinin en büyük kalkınma hamlelerini ve demokratikleşme adımlarını hayata geçirdiğini' söyledi.

Tunç'tan AK Parti'nin 21. Kuruluş Yılı mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, “AK Parti iktidara geldiği 2002 yılından itibaren başlattığı yeni hamleyle Türkiye’nin kronikleşmiş tüm meselelerini tek tek ele alarak çözmüştür. Eğitim, Sağlık, Ulaşım ve Ekonomik kalkınma başta olmak üzere her alanda hayal dahi edilemeyen icraatlara imza attı. Milli silahlarını üreten, dünyanın dev projelerini bir bir hayata geçiren, Türkiye’yi  büyüten bir başarıya imza atan, dış politikada onurlu ve dik duruşla hakkaniyetin ve adaletin sözcülüğünü yapmaya devam etmektedir.”

“AK Parti iktidarında yatırımlar hız kesmeden devam etti. Duble yollar, şehir hastaneleri, modern havaalanları inşa edildi. Yerli otomobil hayali için düğmeye basıldı. Tüm engelleme girişimlerine rağmen Mavi Vatan'da haklar sonuna kadar savunuldu. Karadeniz'de doğalgaz rezervi bulundu.”

“AK Parti’yle 2007'de yapılan referandum sonrası Cumhurbaşkanı'nın doğrudan halk tarafından seçilmesi kabul edildi. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2014'teki seçimleri kazanarak tarihe geçti. Türk siyasi hayatında bir dönem kapandı, yeni bir dönem açıldı.”

“Dünyanın dev projelerine imza atan, 81 vilayetimizi baştan başa eserlerle donatan AK Parti’nin son 20 yılda gerçekleştirilen 6 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum, 2 Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere 14 seçimden buyana Milletin açık ara desteğini alarak, millete hizmet yolundan hiç taviz vermeden 2023 hedeflerine 2053 ve 2071 vizyonuna uygun bir Türkiye’yi inşa etmek için tüm AK kadrolarıyla gece gündüz demeden koşturmaya devam etmektedir.”

 

 “Millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek ülkemizi dünyanın en güçlü ekonomisi yapma hedefimizden vazgeçmeden daha çok çalışacak, daha çok üretecek, daha çok yatırım yapacak, ülkemizin kalkınması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu güne kadar, Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları, milletimize kurulan tuzakları hep birlikte nasıl bozmuş isek, nice badireleri aşmayı nasıl başarabilmiş isek, ekonomik manipülasyonlarla Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlerin hevesini de boşa çıkarmaya devam edeceğiz ve bu mücadeleyi de yine milletimizle birlikte kazanacağız”

 

“Bu davaya gönül veren herkese şükran borçluyuz, partimize emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, ahirete intikal eden teşkilat mensuplarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz. Nice AK yıllara…”