Tunç Ramazan Ayını kutladı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ramazan ayı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Tunç Ramazan Ayını kutladı

Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi:

“Sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve manevi duygularımızın doruğa çıktığı mübarek Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz diyerek; “Ramazan 11 ayın sultanıdır. Öncesi rahmet, ortası bereket, sonu da kurtuluş olan Ramazan ayında tüm Müslümanlar, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini göstermektedirler.

Yaşadığımız afetle mahzun olan gönüllerimiz, bu ayın bereketiyle esenliğe kavuşsun. Ramazan, birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışma ayıdır. Bu müstesna ayda yoksulların gözetilmesi, sevgi ve saygının yaygınlaşması, tüm Müslümanların huzur ve barış dolu günlere kavuşması için azami gayreti göstermeliyiz. Ramazan ayında kazandığımız güzel hasletlerimizin, Ramazandan sonra da devam etmesi önemlidir.”

Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayı olmakla beraber, Allah’ın rahmet ve bağış kapılarını açtığı bir aydır. Sevgili Peygamberimiz, (s.a.v) ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir.

 Ramazan-ı Şerif ayımızın; hayırlara, iyiliğe, yardımlaşmaya, barışa ve insanlığın huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hakk’ tan niyaz ediyor; bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve Bartınlı hemşehrilerimin Mübarek Ramazan ayını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”