Tunç, Miraç Kandilini kutladı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Tunç, Miraç Kandilini kutladı

AK Parti Bartın Milletvekili ve  TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Tunç mesajında şunları söyledi:

“Miraç, Peygamber Efendimizin Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ'ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesidir. Recep Ayının 27. Gecesinde gerçekleşen bu mucize bütün kötü duygulardan ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükselişin ispatıdır.

Miraç kandili gibi mübarek gün ve gecelerimiz manevi duygularımızın doruğa çıktığı, birlik ve beraberliğimizin, aramızdaki sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, müstesna zamanlardır. Millet olarak tarihten günümüze nice zorlukları birlik ve beraberlik içerisinde aştık. Şu anda mücadele ettiğimiz virüs salgınını da sabırla, soğukkanlılıkla, sağduyuyla aşacağız inşallah. Birbirimize karşı duyarlı ve anlayışlı olacağız. Bu mübarek gecenin de maneviyatımızı güçlendirmemize vesile olmasını diliyorum. “Allah, indirdiği her hastalığın muhakkak şifasını da vermiştir.” buyurarak insanlığa ümit aşılayan Peygamberimize güveneceğiz.

Bu müstesna zamanın iyi değerlendirmesi dileğiyle tüm halkımızın Miraç Kandilini kutluyor, kandilin bütün insanlığa huzur getirmesini, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”