Tunç 'Bartın'da tarihi yatırımlar gerçekleştirdik'

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 7 Eylül 1991 yılında Zonguldak ilinden ayrılarak il olan Bartın'ın il oluşunun 30. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, 'Bartın son 19 yılda AK Parti iktidarıyla her alanda önemli mesafeler kat etti. Hayal görünen birçok tarihi yatırımlar gerçekleştirildi. AK Parti ile birlikte büyümesini hızlandıran Bartın ilimiz, il hüviyetini kazandıran yatırımlara sahne oldu, devam eden dev yatırımlarla, yeni projelerle gelişmeye, büyümeye devam ediyor' Dedi.

Tunç 'Bartın'da tarihi yatırımlar gerçekleştirdik'

 

Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi:

"Bartın Karadeniz’in incisi bir ilimiz, Tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, deniziyle bütün güzellikleri içerisinde barındırıyor. AK Parti iktidarı döneminde Bartın’ın güzelliklerini ortaya çıkaracak, gelişmesine, ekonomisine, turizmine katkı sağlayacak her alanda önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Bartın kamu yatırımları açısından üzerine düşen payı aldı ve bu güne kadar 10 milyar lirayı aşan kamu yatırımına sahne oldu. Sürekli göç veren Bartın'da AK Parti iktidarı ile birlikte göç durdu.

AK Parti iktidarı ile birlikte Bartın kent merkezinin sel riskinden kurtulması için Kirazlıköprü Barajı, Kışla Barajı, Kozcağız Barajı, Eldeş Barajı inşa edildi. Üniversitesine, Hükümet ve Emniyet binalarından Adliye Saraylarına, yenilenen kamu binalarına, Kültür Merkezine, Hastane ve Aile Sağlığı Merkezlerine, Fen Lisesi ve Anadolu Liselerine, Öğrenci yurtlarına, Yeni fabrikalara, barajlara, tünellere, bölünmüş yollara, spor tesislerine, toplu konutlara, doğalgaza kavuştu. KÖYDES  projesi ile köylerimiz, BELDES projesi ile beldelerimiz daha yaşanılabilir hale geldi.”

“Bartın büyük projelerle büyümeye devam edecek”

Milletvekili Tunç, devam eden yatırımlar ile büyümeye devam eden Bartın’ın, Üç bin yıllık tarihi geçmişi olduğunu söyleyerek; Fatih Sultan Mehmet’in ilk gördüğünde “Çeşm-i Cihan” olarak nitelendirdiği doğa harikası ve tarih şehri Amasra ilçesini, Osmanlıdan bu yana 400 yıllık bir gelenek olan Ahşap Yat ve Tekne imalatı ile ünlü Kurucaşile ilçesini, 80 milyon yıllık lav sütunları ile dünyanın ve Türkiye’nin turizmine açılmış Güzelcehisar’ı, Avrupa’nın Panparks üyesi 13 milli parkından biri olan Küre Dağları Milli Parkı’nı, yaylaları, şelaleleri, mağaraları ve kanyonları bünyesinde barındıran doğa şehri Ulus ilçesi ile birbirinden güzel Hasankadı, Arıt, Kumluca, Abdipaşa ve Kozcağız beldeleri ve 265 köyü, denizden şehir merkezine kadar 14 kilometre boyunca gemilerin yüzebildiği Türkiye’deki tek ırmak olan Bartın Irmağı, ve Safranbolu’yu aratmayacak tarihi ahşap evleri ile tarihi, kültürü, doğayı, denizi bir arada barındıran bir yer olan Bartın devam eden büyük projelerle her alanda hızla gelişerek büyümeye devam edeceğini ifade etti.

“Birlik beraberlik içerisinde nice 30 yıllar diliyorum"

Bartın'a büyük önem veren başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlara, il yöneticilerine ve bu güne kadar Bartın'a hizmeti geçen herkese teşekkür eden Milletvekili Tunç, “Bartın'ın il olmasında kanun teklifi vererek emeği geçen başta dönemin Milletvekili merhum Av. Pertev Aşçıoğlu ve dönemin siyasetçilerine, yöneticilerine şükranlarımı sunuyor, Bartınlı hemşehrilerimize sağlık, mutluluk, huzur ve birlik beraberlik içerisinde nice 30 yıllar diliyorum" dedi.