Tunç 'Aldatmaz'a her türlü desteği vereceğim'

14 Mayıs Milletvekili Seçimlerinin tamamlanmasıyla 16 yıllık milletvekilliği dönemi sona eren AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, yeni seçilen AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu'nu tebrik ederek başarılar diledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye gösterdiği teveccühten dolayı Bartın halkına da teşekkür eden Grup Başkanvekili Tunç, 'Devredeceğim hizmet ve icraat bayrağını Yusuf Ziya Aldatmaz'ın daha yukarılara taşıması ve daima Bartın'ın kazanması için gereken her türlü desteği vermeye devam edeceğim' dedi.

Tunç 'Aldatmaz'a her türlü desteği vereceğim'

16 yıllık milletvekilliği dönemi sona eren AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerini değerlendirdi. Türkiye’nin ve Bartın’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a önemli oranda destek verdiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük bir fark attığını ifade eden Tunç, “Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerini Türkiye genelinde ve Bartın’ımızda büyük bir katılımla ve demokrasi geleneğimize yakışır bir olgunlukla gerçekleştirdik.  14 Mayıs seçimlerinin uhulet ve suhulet ile büyük bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşmesi, Türkiye’mizin sahip olduğu demokratik olgunluğun ifadesidir.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,51 oy alarak, yüzde 44,88 oy alan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na önemli bir fark atmıştır” dedi.

“Bartın’da Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu’na büyük bir fark atmıştır”

Bartın’ın da Recep Tayip Erdoğan’a yüzde 56,1 oy oranıyla destek olduğunu belirten Tunç, “Bartın’ımızda da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yüzde 56,1 oy oranıyla 74 bin 428 oy almıştır. Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 36,49 oy oranı ile 48 bin 409 oyda kalmıştır. Bartın’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük bir fark atmıştır. Bu sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır. İkinci turda milletimizin tercihinin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yana olacağından şüphemiz yoktur. Ülkemizi her alanda ileriye taşıyan Sayın Cumhurbaşkanımıza 21 yıldan buyana destek olan milletimiz 28 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı’nın inşasına evet diyecektir” şeklinde konuştu.

“Aldatmaz ve Bankoğlu’nu tebrik ediyorum”

Bartın’da milletvekilleri olarak seçilen AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’na başarılar dileyen Yılmaz Tunç, “AK Parti’miz 267 Milletvekili kazanarak yine Türkiye’nin en büyük partisi olduğunu göstermiş, Cumhur İttifakı Mecliste 321 milletvekili ile tartışmasız iktidarını sürdürmeyi başarmıştır. Bartın’ımızda da AK Partimiz yüzde 36,95 oy oranıyla 1 Milletvekili, CHP de yüzde 31,45 oy oranıyla 1 Milletvekili kazanmıştır. Bartın halkımızın tercihine saygımız sonsuzdur. AK Partimizden seçilen Yusuf Ziya Aldatmaz’ı ve CHP’den seçilen Aysu Bankoğlu’nu tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İkinci sıra Milletvekili adayımız Turhan Kalaycı’ya da gösterdiği emek ve gayreti için teşekkür ediyorum. Seçim süreci boyunca gece gündüz çalışan tüm teşkilatımıza ve destek veren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bartın’ımızda seçim yarışına katılan tüm partilerimizin adaylarını Bartın’daki demokrasi şölenine katkıları için tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.

“Aldatmaz’a her türlü desteği vermeye devam edeceğim”

16 yıllık milletvekilliği sürecinde Bartın halkının arasından hiç çıkmamaya gayret gösterdiğini ve her daim ulaşılabilir olmaya çalıştığını kaydeden Tunç, “2007 yılından buyana 5 dönem kesintisiz 16 yıl süren onur ve gururla taşıdığım Bartın milletvekilliği görevim bugün itibariyle sona ermiş bulunmaktadır. Devredeceğim hizmet ve icraat bayrağını Yusuf Ziya Aldatmaz’ın daha yukarılara taşıması ve daima Bartın’ın kazanması için gereken her türlü desteği vermeye devam edeceğim. 16 yıl boyunca içlerinden hiç çıkmadığım, iyi günde kötü günde daima ulaşılabilir, her daim birlikte olduğum, eser siyasetimizle Bartın’ımızı büyütmenin onurunu yaşatan çok kıymetli hemşehrilerimize destek ve teveccühleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“28 Mayıs’ta Bartın’ın rekor oyla destek verecek”

İkinci turun yapılacağı 28 Mayıs’ta seçimlerinde de Bartın halkından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeniden destek olmalarını isteyen Yılmaz Tunç, “28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Bartınlı hemşehrilerimizin rekor bir oyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerine yürekten inanıyorum.  Seçimlerimizin ülkemiz ve Bartın’ımız için hayırlı olmasını diliyorum. Tüm hemşehrilerimizi en içten duygularımla selamlıyor, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.