Tunç 'Ailelerimizi yuvasız bırakmıyoruz'

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ile birlikte, Kahramanmaraş merkezli deprem afetinin ardından Bartın'a gelen depremzede aileleri ziyaret etti.

Tunç 'Ailelerimizi yuvasız bırakmıyoruz'

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç,  Gaziantep’ten Bartın’a gelen Gözel ile Aydın ailesini ve Hatay Defne’den gelen Dumanoğlu ailesini “Evim Yuvan Olsun” kapsamında yerleştikleri ikametlerinde ziyaret ederek, depremzede çocuklara da hediyeler verdi. “Asrın felaketinde depremden etkilenen ailelerimizi yuvasız bırakmıyoruz.” Diyen Tunç, “Evim Yuvan Olsun kampanyasıyla, evini kaybeden vatandaşlarımıza kendi evlerine kavuşana kadar sıcacık yuvalar kuruyoruz. Evim Yuvan Olsun kapsamında Bartın Merkezde yeni apartmanındaki tüm dairelerini depremzede vatandaşlarımıza bedelsiz açan Hasan Özkan amcamıza çok teşekkür ediyoruz. Siz de evinizi bedelsiz veya bedeli karşılığında depremzede vatandaşlarımıza kiraya verebilirsiniz. Kira sözleşmesini Kaymakamlık imzalayacak bedeli AFAD ödeyecektir.” İfadelerinde bulundu.

“Türkiye tek yürek oldu”

Bartın DSİ misafirhanesinde kalan Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinden gelen depremzedeleri de beraberindeki heyet ile birlikte ziyaret Grup Başkanvekili Tunç, “Depremin yaşandığı ilk andan itibaren Türkiye tek yürek oldu. Devletimiz tüm gücüyle depremden etkilenen bölgelerde çalışmalarını sürdürmektedir. Kalıcı konutların inşaatına TOKİ tarafından hızlaca başlandı. 1 yıl içerisinde kalıcı konutlarının tamamlanacağını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Şimdi bir olma, birlikte olma vakti! Bu zorlukları birlik olmanın verdiği güçle, hep beraber atlatacağız” Şeklinde konuştu.