Tunç '11 Ağustos'un yaraları süratle sarıldı'

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 11 Ağustos 2021 tarihinde Bartın ve bölgemizde yaşanan selin üzerinden 1 yıl geçtiğini, yaraların süratle sarıldığını açıkladı.

Tunç '11 Ağustos'un yaraları süratle sarıldı'

 

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada; “İlimiz Ulus ilçesine bağlı  Kumluca, Abdipaşa Beldesi ve köylerinde yaşanan selde 1 can kaybımız ve maddi hasarlar oluşmuştu. Olay anından itibaren hemşehrilerimizi yalnız bırakmadık. Meydana gelen zararları telafi etmek ve vatandaşlarımızın mağduriyetini en hızlı şekilde gidermek için tüm kurumlarımızla seferber halinde olduk.”

“11 Ağustosta meydana gelen sel afetinden sonra süratle vatandaşlarımızın yerleşim yerlerindeki  çalışmaları ve hasar giderme çalışmaları yakından takip ettik. Devletimizin bütün ilgili kurumları bakanlarımız gerçekten büyük bir özveriyle Bartın ve Kastamonu ve Sinop’un yanlarında oldular. Süratla hasarlar giderilmeye çalışıldı. Sel afeti Bartın’da Ulus İlçemizin Abdipaşa, Kumluca Beldelerimiz ve köylerimizde büyük hasarlara neden oldu. Bugüne kadar 57 Köyümüzde yol çalışmaları, karayolları güzergahındaki hasar giderme çalışmaları yapıldı. 10 adet özel idaremize ait köprülerimiz 6 tanede karayoluna ait köprülerimiz selde yıkılmıştı. İnşaatları hızlı bir şekilde başlayarak tamamlandı. Tarım hasarlarımız giderildi. DSİ’nin de yaptığı taşkın koruma çalışmaları ile toplamda 200 milyonu aşan bir ödenek Bartın’a aktarıldı.”

“Selde en çok zarar gören Ulus Kumluca Zafer Köyümüz yeniden inşa edildi. Kumluca Zafer köyümüzde sel afetinden sonra hasar giderme çalışmalarına kar kış demeden devam etti.  Köprüler yeniden inşa edildi. Bozulan alt yapı ve su şebekesini yeniden tesis ettik. Dere ıslah çalışmalarına tamamlandı. Sel sonrası 5500 metre kare kilitli parke döşedik. Hasara uğrayan işyerlerimizin ve evlerimizin kapı ve pencerelerini onardık. Alüminyum demir kapı ferforje, boya ve cam tamiratlarını devlet olarak karşıladık. Bahçe temizliklerini gerçekleştirdik. Hayvanı sele gidenlere bedellerini ödedik. Aracı sele gidenlere bedellerini ödedik. Tarımsal hasar, eşya hasarı bedellerini ödedik.”

“Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum”

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, “Sel afetinin ardından yaraların sarılması için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımız ve bütün kurumlarımız çok büyük hassasiyet gösterdi. Çalışmaları yerinde takip etmek üzere AK Parti Genel Başkanvekilimiz Sayın Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı ilimizi ziyaret etmişlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu yıl 24 Haziran tarihinde  başlayan aşırı yağışlar sonucunda Bartın olarak tekrar sel afetine maruz kaldık. Selin izlerini silmek için gece gündüz demeden canla başla tüm kurumlarımızla seferber olduk. Allah bizleri her türlü afetten ülkemizi, milletimizi korusun. Bartın’ımıza, bölgemize tekrar geçmiş olsun, tekrarını yaşatmasın inşallah.

 

 

Tunç '11 Ağustos'un yaraları süratle sarıldı'
Tunç '11 Ağustos'un yaraları süratle sarıldı'
Tunç '11 Ağustos'un yaraları süratle sarıldı'
Tunç '11 Ağustos'un yaraları süratle sarıldı'
Tunç '11 Ağustos'un yaraları süratle sarıldı'
Tunç '11 Ağustos'un yaraları süratle sarıldı'