TSO, Cleaneurasia Expo Fuarına katıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Halil Balık, İstanbul Yenikapı Mimar Kadir Topbaş Gösteri merkezinde 3. Kez düzenlenen Cleaneurasia Expo Fuarına katıldı.

TSO, Cleaneurasia Expo Fuarına katıldı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Halil Balık, İstanbul Yenikapı Mimar Kadir Topbaş Gösteri merkezinde 3. Kez düzenlenen Cleaneurasia Expo Fuarına katıldı. Fuarda Başkan Balık’ın yanı sıra  Genel Sekreter Ahmet İncekara, Sanayi ve Teknoloji İl Denetim Şube Müdürü Melek Kaplan, TEHSİAD üst düzey yöneticileri ile çok sayıda davetlide yer aldı. Profesyonel Hijyen ve Temizlik sektörünü bir araya getiren bu fuarda Abdipaşa beldesinde kurulması planlanan Temizlik Malzemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tanıtımı için TEHSİAD yetkilileri Ömer Karaşehirli ile Turhan Erdoğan tarafından stant kuruldu.

“Gerekli desteğin sağlanacağını bildirdik”

Başkan Halil Balık ve beraberindeki heyet, açılması planlanan Temizlik Malzemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yaratacağı istihdamı artırmak için potansiyel yatırımcı yetkililerinin stantlarını ziyaret ederek Bartın ve bölge hakkındaki yatırım fırsatlarından ve teşviklerden bahsetti. Fuar sonrasındaki izlenimleri aktaran Balık “1500 kişiye yakın istihdam alanı oluşturacak ve 30 firmanın yer alacağı bu organize için atılacak adımların planlı ve hassas olması gerekiyor. Bugün potansiyel yatırımcılar ile buluşma fırsatı bularak sektör hakkında bilgiler aldık ve planlanan OSB’nin verimliliğini artıracak uygulamaları programımıza dahil ettik. Yatırımcıların bölgedeki yerini hızlı alabilmesi için gerekli davetleri oluşturduk ve Bartın TSO yönetimi olarak gerekli desteğin sağlanacağını bildirdik” ifadelerinde bulundu.