Toplu taşımdaki yeni dönem için kurban kesildi

Bartın Belediyesince 75 araç için yapılan ruhsat ihalesiyle tek çatı altında toplanan Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, toplu taşımada başlanan yeni dönem için kurban kesim töreni gerçekleştirdi.

Toplu taşımdaki yeni dönem için kurban kesildi

Bartın Belediyesince 75 araç için yapılan ruhsat ihalesiyle tek çatı altında toplanan Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, toplu taşımada başlanan yeni dönem için kurban kesim töreni gerçekleştirdi. Halk Otobüsleri Durağındaki törene Bartın Belediyesi Başkanı Cemal Akın, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı da katıldı.  Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Başkanı Zekai Özdemir törende “Bartın Belediyesinin 75 araç için yaptığı ruhsat ihalesiyle birlikte yeni çalışma ortamına başlamış bulunmaktayız. Tek çatı altında çalışma sisteminin hayata geçmesinde  Sayın Valimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Amasralı: “Bartın’ı huzura kavuşturduk”

Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı ise “Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bartın’ı huzura kavuşturduk. İnşallah ileride böyle şeylerle karşılaşmayacağız. Hayırlı uğurlu olmasını dilerim” ifadelerinde bulundu.

Kalaycı: “Bartın ulaşım sorununu çözmüştür”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da törende “Bartın için çok önemli olan ulaşım sorununu ortadan kaldırmış bulunuyoruz. Başta Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Bartın için bu birlik çok önemliydi. Bu birlikteliği sağladığımız için mutluyuz. İnşallah sizlerde mutlu olacaksınız. Bartın birlik ve beraberlik içinde ulaşım sorununu çözmüştür” şeklinde konuştu.

Özçelik: “Yeni dönemin başlangıcını yaşayacağız”

MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik de “Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünün açılmasından sonra kanayan bir yaramız oluşmuştu. O bölgede çalışan Esenyurt minibüsçü kardeşlerimiz ile orası mücavir alanı ilan edildikten sonra yaşan kavram kargaşası yüzünden halk otobüslerindeki arkadaşlarımız arasında bu şehirde toplu taşımada bir huzursuzluk oluşmuştu. Uzun yıllar verilen hukuki mücadelen sonra inşallah bu çözüldü. Burada bir kurban keserek yeni dönemin başlangıcını yaşayacağız. Bu düzenlemeden sonra inşallah kazanımlarımızın değerini bilip sürtüşmeyi ortadan kaldırmış oluruz. Allah bundan sonra ağzımızın tadını bozmasın, bozmaya çalışanlara da fırsat vermesin. Herkes helalinden ekmek peşinde. Geçmiş dönemdeki huzursuzlukları unuturuz. Yeni dönemde yeni dostluklar baki kalır. Taşımacılık sektöründeki sorumluluklarımızın yerini layığıyla yerine getiririz” dedi.

Akın: “Herkes rızkının  peşinde”                   

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da törendeki konuşmasında “Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüslerinin Bartın halkımızı bir yerden bir yere ulaştırmakla ilgili çalışmaları biraz tıkanıklığa uğraşmıştı. 4 yıllık karşılıklı mücadeleden sonra bugün özellikle Vali Beyin bütün Türkiye’ye örnek olacak şekilde Çevre Bakanlığından gelen bir genelgeyle Allah’ın izniyle bu meselemiz burada çözülmüş oldu. Nihayetinde bütün esnaf kardeşlerimiz rızkını almak için çalışıyor. Herkes rızkının  peşinde. Bu mücadele bundan sonra 75 araç Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ismi altında kardeşhane şekilde geçecek. Hep birlikte bunun mücadelesini yapacağız. İnşallah yeni mücavir alan bölgeleri oluşturarak bunu gerçekleştireceğiz. Önemli bir çalışma daha yapıyoruz. Yukarı Akmanlar’a kadarki bölgede bunu da gerçekleştirmemiz lazım. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Hep birlikte ekmek mücadelesinde kardeşhane şekilde olmayı, sonrada Bartın’da huzurlu bir şekilde araçlarımızla yolcularını taşımayı nasip eylesin. Aynı zamanda şoför arkadaşlarımız için hizmet içi eğitimlerde gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Cemal Akın’ın konuşmasının ardından dualar eşliğinde kurban kesilirken vatandaşlar için de ikramda bulunuldu.