TOKİ konutları hızla yükseliyor

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, okul, cami ve ticaret merkezi de dahil Dallıca'da yapılan TOKİ konutlarının hızla yükseldiğini söyledi.

TOKİ konutları hızla yükseliyor

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, okul, cami ve ticaret merkezi de dahil Dallıca’da yapılan TOKİ konutlarının hızla yükseldiğini söyledi. Konutların 300 adeti 2+1, 124 Aadeti 3+1 planında inşa edileceğini ifade eden Tunç, “Bartın Merkez Dallıca Köyü 424 Adet Konut, 1 Adet Cami, 1 Adet Ticaret Merkezi ve 1 Adet 16 Derslikli İlkokul İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor.30 Temmuz 2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapım ihalesi gerçekleştirilen Dallıca Konutları Projesi kapsamında Tünel Kalıp Sistemiyle 424 Adet Konut, Konvansiyonel Kalıp Sistemiyle; 1'er Adet Cami, Ticaret Merkezi ve İlkokul İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi yapımı yer tesliminden itibaren 2 yılda tamamlanacak. Konutların 300 adeti 2+1, 124 adeti 3+1 planında inşa edilecek. Bartın’ın mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri ve söve gibi özellikler modernize edilerek uygulanacak” dedi.

Yöresel mimariyle uygun yapılıyor

Şantiyede çalışan tüm teknik personele ve işçilere kolaylıklar dileyen Yılmaz Tunç “Yöresel ve yatay mimari tarzda inşa edilecek projeyle mahalle kurgusu oluşturulacak.Bartın, yerleşim alanıyla, okulu, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine kavuşacak. Bartın Irmağı üzerinde TOKİ Köprüsünün yapımı ile birlikte bölgeye ulaşımı da kolaylaştırdık. Şantiyede çalışan tüm teknik personele ve işçilerimize kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.