TOGG'dan ilk resmi geçit

Cumhuriyetin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Ömertepesi Stadında düzenlenen kutlama programının tören geçişinde Bartın Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) resmi TOGG aracı da yerini aldı. TOBB'un 79.'uncu genel kurulunda yapılan kura çekimi sonrasında aracı teslim aldıklarını ifade eden TSO Başkanı Halil Balık ' Yerli ve milli aracımızı Bartın TSO' ya kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Ülkemizin yıllardır kurduğu bir hayalin gerçekleşmiş olması herkes gibi bizleri de mutlu etmiştir' dedi.

TOGG'dan ilk resmi geçit

Cumhuriyetin 100. Yılı Bartın’da coşkuyla kutlandı. Ömertepesi Stadında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programına yüzlerce vatandaş katılırken çok sayıda gösteri de sergilendi.  Şiirlerin okunması, gösterilerin sergilenmesi ile devam eden program, öğrenciler, askeri birlik, kolluk kuvvetleri, sporcular, STK’lar ile kamu kurumlarının görev araçları tarafından gerçekleştirilen tören geçişinde Bartın Ticaret ve Sanayi Odasının hizmet aracı olan TOGG da yerini aldı.

Balık: “Yerli ve milli aracımızı TSO’ ya kazandırmaktan gurur duyuyoruz”

Tören sonrasında açıklamalarda bulunan Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz. Bu mutluluğun içinde Türkiye’nin aracı olan TOGG’un yer alması ayrı bir sevinç yaşatmaktadır. TOBB'un 79.'uncu genel kurulunda 81 ilden 365 oda ve borsa içinde bir kura çekimi sonrası yerli ve milli elektrikli otomobilimizi teslim aldık. TOGG, Türkiye'nin hayallerini gerçekleştirmek için kurulmuş bir teknoloji üssüdür aynı zamanda yerli ve milli teknolojinin gelişimine kapı aralayan bir projedir. Yerli ve milli aracımızı Bartın TSO’ ya kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Ülkemizin yıllardır kurduğu bir hayalin gerçekleşmiş olması herkes gibi bizleri de mutlu etmiştir. TOGG’un geleceğe ilham kaynağı olan teknolojisi ile otomotiv sektöründe çok daha başarılı bir konuma gelerek kısa zamanda daha da geliştirileceğini ve dünya otomotiv pazarında yerini alacağını düşünüyorum.  Memleketimize ve odamıza hayırlı olmasını temenni ediyor herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” Dedi.