Sinemalarda kapasite sınırlamasına gidilmeyecek!

Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nce alınan karara göre İlimiz genelinde sinema salonları ve tiyatrolar için Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer verilen mesafe koşulları dışında herhangi bir kapasite sınırlamasına gidilmeyecek.

Sinemalarda kapasite sınırlamasına gidilmeyecek!

Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, geçtiğimiz gün Vali Sinan Güner başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile olağanüstü toplanarak; birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) Salgını nedeniyle yeni kararlar aldı.

Buna göre; sinema salonlarında yüzde 50 kapasite (1 koltuk dolu bir koltuk boş) sınırlamasını düzenleyen İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 01.06.2021 tarih ve 24 nolu kararının 15. maddesi iptal edildi.

Artık İlimiz genelinde sinema salonları ve tiyatrolar için Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer verilen mesafe koşulları dışında herhangi bir kapasite sınırlamasına gidilmeyecek.

Yine İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 05.09.2021 tarih ve 32 nolu kararının 2. maddesinde belirtilen “6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğunun getirilmesine, bu çerçevede işletmeciler/organizatörler tarafından etkinliklere girişte HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid­19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulamasının yapılmasına, kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil ya da negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmemesine” dair kararın uygulanmasına devam edilecek.