Şahne Köy velilerinden taşıma isyanı

Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Şahne Köy lise öğrencilerinin velileri, taşıma mağduriyetine tepki gösterdi.

Şahne Köy velilerinden taşıma isyanı

Şahhneköy'de lise öğrencileri velileri, Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak taşıma mağduriyeti yaşadıklarını ifade ederek duruma tepki gösterdi. Velilerden biri olan  Melahat Özsoy, konuşmalarında okullarına ulaşmak için sabah 07.30'da köyün servisine binen öğrencilerin akşam evlerine dönebilmek için ise 12 saat sonra yani 19.00'da Bartın'dan yine köy servisleri aracılığıyla geri dönebildiklerini ifade ederken, öğrencilerin servise binebilmek için saatlerce beklediklerini söyledi.  Özsoy, öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi noktasında Bartın Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şoförler Odasına başvurduklarını fakat hiçbir netice alamadıklarını da sözlerine ekledi. 

Veliler Şoförler Odasının kapısını çaldı

Şahneköy velileri öğrencilerinin okula giderken kapasitesinin üzerinde işçi ve sivil yolcularla dolu minibüslere mahkum olduklarından şikayetçi. Öte yandan veliler öğrencileri kendi imkanları ile okula götürdüklerinde de minibüs şoförlerinin tehditlerine maruz kaldıklarını da iddia ediyor. Konu ile ilgili tekrar Şoförler Odasının kapısını çalan veliler Mugada Durak Başkanı Celal Özkır'a sorununu anlattı. 

Öğrenciler ortada mı kaldı?

Özkır ise bu öğrenciler için aylık belirli bir ücret karşılığında sadece öğrencilerin okula gitmeleri için minibüs tahsis ettiklerini fakat velilerin bunu kabul etmediğini dile getirdi.  Veliler ise öğrencilerin okuldan dönüşü olmadığı için bu teklifi kabul etmediklerini ifade ederek, durumlarının buna el vermediğini dile getirdi.  Buna karşın Özkır, bu konu hakkında elinden bir şey gelmediğini söyledi.  Şahneköy'den liseye giden öğrencilerin velileri taşıma sorunu için hangi kapıya gittilerse kapıların yüzlerine çarptığını ifade ederken bu soruna acilen çözüm bulunmasını bekliyor.