Saadet, yeniden 'Harun Dönmez' dedi

Saadet Partisi, Bartın Merkez İlçe Başkanlığı 8. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut başkan Harun Dönmez güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı oldu.

Saadet, yeniden 'Harun Dönmez' dedi

Saadet Partisi, Bartın Merkez İlçe Başkanlığı 8. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye Saadet Partisi Zonguldak İl Müfettişi Şahin Kalça, Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Talat Gizli, Bartın İl Başkanı Mücahit Mekeç, çok sayıda partili katıldı. Tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut başkan Harun Dönmez güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı oldu.

Dönmez: “En hayırlı çalışmaları yapacağız”

Kendisine inanan ve güvenen partililere teşekkür eden Başkan Dönmez  “Özellikle genç arkadaşlardan oluşan yeni bir yönetim kurulu listesi ile huzurlarınızdayız. Bugüne kadar nasıl ki sözümüze sadakatle hayırlı çalışmalara motor, şerre  fren olma çabasında olduysak yeni dönemde de en hayırlı çalışmaları yapma gayreti içerisinde olacağız. Kongremiz ve yeni oluşan yönetim kurulumuz Bartın’ımız ve Saadet Partimiz içim hayırlı olsun” dedi.

Mekeç: “3 önemli değerimiz var”

Değerler üzerinden siyaset yaptıklarının vurgulayan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Mücahit Mekeç de  şöyle konuştu:

“Bizim olmazsa olmaz 3 önemli değerimiz var. Birincisi adalet! Her konuda adil olmak, hakkın ve adaletin hakim olması için çalışmak bizim en önemli değerimizdir. Örneklendirmek gerekirse Topkapı sarayında Adalet Kulesi vardır ve orada çok kıymetli bir söz yazar: ‘Devlet idaresinde 1 saatlik adalet, 70 yıllık nafile ibadetten daha hayırlıdır. İkinci olmazsa olmaz değerimiz liyakattir! Biz torpili, iltiması, yandaşlığı elimizin tersi ile iter; idarenin her bir kademesinde işi ehline veririz. En hayırlı hizmetleri ehil ellerle yaparız. Siyasi geçmişimiz bunun örnekleri ile doludur. Üçüncü değerimiz ise ahlaktır! Bize emanet edilen mevki ve imkanları yetim malı korur gibi koruruz. Bize verilen görevi emanet bilir ve en güzel şekilde hakkını veririz.  

“31 Mart seçimlerinde bu değerlerle yol yürüyeceğiz”

Bu sebepten dolayıdır ki, bizler tüm çalışmalarımızı ibadet aşkıyla yaparız. Bizimle birlikte bu saydığımız değerlere sahip olan herkesle yol yürür, bu şehre, bu ülkeye ve aziz milletimize en hayırlı hizmetleri yaparız. 31 Mart seçimlerine giderken burada saydığımız değerleri ilke edinen herkesle yol yürüyebileceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

Kongre sonunda Saadet Partisi’ne yeni katılan üyelere rozet takıldı.