Proje Safranbolu Cam Teras'ın ırmak versiyonu çıktı!

Bartın Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) Meslek Komiteleri toplantısında gündeme gelen Bartın Irmağı Islah Projesindeki detaylar şaşırttı. Projede Orduyeri Köprüsünden başlayarak Yalı bölgesini de içine alacak şekilde 4 bin metrekarelik alana kaldırım seviyesinden başlayacak şekilde 1 metre duvar üzerine 1 buçuk metre temperli cam yapılması tasarlandı. Meslek komiteleri ise bu projeye olumsuz görüş bildirdi.

Proje Safranbolu Cam Teras'ın ırmak versiyonu çıktı!

 

Bartın TSO Meslek Komiteleri toplantısında görüşülen Bartın Irmağının çevresinin duvarla çevrilerek olası bir sel afetinin önüne geçilmesi projesi komite üyeleri tarafından olumsuz karşılık buldu.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının Meslek Komiteleri toplantılarında, meslek gurupları ile depremden, OSB’ye kadar birçok konu hakkında istişare edilirken, Bartın’da yaşanan sel afetlerine karşı geliştirilen önlem projesi de gündeme alındı.

Proje kapsamında Orduyeri Köprüsünden başlanarak yalı bölgesini de içine alacak şekilde toplamda 4 bin metrekarelik alana kaldırım seviyesinden başlayacak şekilde 1 metre duvar üzerine 1 buçuk metre temperli cam yapılması planı komite üyeleri tarafından olumsuzlukla karşılandı.

Komite üyeleri bu projenin hayata geçirilmesiyle Bartın Irmağının doğal güzelliğinin ve görselliğinin bozulacağını dile getirirken, söz konusu projenin olası bir seli engellemeyeceği konusunda görüş bildirdi. 

Öte yandan yine komite üyelerince sel afetine karşı alınabilecek öncelikli tedbirin ırmak yatağının temizlenerek genişletilmesi olduğu ifade edildi.