Özel İdare'den Orduyeri Gençlik Spor'a malzeme yardımı

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun İl Özel İdare bütçesinden Voleybol branşında ilimizde başarılar elde ederek Türkiye Şampiyonası müsabakalarına katılan Orduyeri Gençlik Spor Kulübüne malzeme yardımı yaptı.

Özel İdare'den Orduyeri Gençlik Spor'a malzeme yardımı

2021-2022 sezonu ilimizde düzenlenen bir çok yaş kategorisinde şampiyon olan Orduyeri Gençlik Spor Kulübü, Bartın’ı Türkiye Şampiyonası müsabakalarında başarı ile temsil etti. Bu yıl düzenlenen Voleybol müsabakalarında şampiyonluk elde eden Orduyeri Gençlik Spor Kulübü uzun bir aradan sonra büyükler kategorisinde Bölgesel Ligde mücadele etti. Voleybolda hedef belirleyen Orduyeri Gençlik Spor Kulübü 2022-2023 sezonunda maddi destek sağlandığı taktirde Voleybol Erkekler 2.Lige çıkmayı hedefliyor. Türk Voleyboluna ilimizden bir çok sporcu yetiştiren Orduyeri Gençlik Spor Kulübü yeni genç yetenekleri yetiştirmeye devam ediyor. Bu yıl önce U-20 Genç Erkekler Voleybol müsabakalarında şampiyon olan Orduyeri Gençlik Spor Kulübü, daha sonra yaş gruplarında düzenlenen liglerde mücadele etti. Orduyeri Gençlik Spor Kulübü ilimizde organize edilen Kulüpler arası U-16 Küçük Erkekler ve U14 Küçük Erkekler Voleybol il birinciliği müsabakalarında şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardı. Her iki kategoride şampiyon olan Orduyeri Gençlik Spor Kulübü 2 kategoride de İlimizi Türkiye Şampiyonasında başarıyla temsil etti.

Malzemeler teslim edildi

 Bu yıl Voleybolda başarılı olan ve ilimiziU20-U16 ve U-14 Küçük erkekler Voleybol müsabakalarında Türkiye Şampiyonası müsabakalarına katılan Orduyeri Gençlik Spor Kulübüne İl Özel İdaresi bütçesinden malzeme yardımı yapıldı. Malzemeler İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun’un makamında yapılan törenle Orduyeri Gençlik Spor Kulübüne teslim edildi. Yapılan malzeme töreninde Orduyeri Gençlik Spor Kulübü Başkanı Fikri Taşdöven, Orduyeri Gençlik Spor Kulübü Yöneticisi Tayfun Karadeniz, takım kaptanları ve Orduyeri Gençlik Spor Kulübü Voleybol antrenörü Deniz Abbak yer aldı. Orduyeri Gençlik Spor Kulübüne ihtiyacı olan müsabaka toplarını teslim ettik Orduyeri Gençlik Spor Kulübüne yapılan malzeme yardımı sonrası açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, “Mersinde yapılacak olan Voleybol Türkiye Midi Erkekler Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanan Orduyeri Gençlik Spor kulübümüzün ihtiyacı olan müsabaka toplarını kulüp yöneticilerimizin de katılımı ile genç sporcularımıza teslim ettik. Yapılacak olan şampiyonada takımımıza başarılar diliyoruz” dedi.

“Bize destek verenlere teşekkür ederiz”

Voleybol branşında bu yıl elde edilen başarılarla sporseverler ve spor kamuoyundan övgü alan Orduyeri Gençlik Spor Kulübü, alt yapıda da küçük yaş grubunda gelecek vat eden oyunculara eğitim vermeyi sürdürüyor. Voleybol da başarıları gelecek yılda sürdüreceklerini belirten Kulüp Başkanı Fikri Taşdöven, Mersin’de yapılacak Türkiye Birinciliği müsabakaları öncesi İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve İl Özel İdaresi genel Sekreteri Metin Çetin kulübümüze destek verdi. İl Genel Meclisi Başkanımız Kenan Dursun a ve İl Özeli İdaresi Genel Sekreterimiz Metin Çetin e kulübümüz ve sporcularımız adına teşekkür ederiz” dedi.