Muhtar Seyhan'a son yolculuğuna uğurlandı

Muhtar Seyhan'a son yolculuğuna uğurlandı

Evinde geçirdiği kalp krizi neticesinde hayatını kaybeden Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan, 18 Ocak Pazartesi günü ailesi, dostları ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Herkes tarafından sevilen ve sayılan, yaklaşık olarak 12 yıldır Kırtepe Mahallesi’nde muhtar olarak hizmet veren Seyhan, evinde geçirdiği kalp krizi neticesinde aramızdan ayrıldı. 1950 doğumlu olan Seyhan’ın beklenmedik ölümü başta ailesi ve yakın çevresi olmak üzere kendisini seven herkesi büyük üzüntüye sevk etti.

Seyhan için pandemi nedeniyle Kırtepe Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Ortaokulu’nun bahçesinde cenaze namazı kılındı. Merhumun cenazesi, 18 Ocak Pazartesi günü saat 11.15’te ilimizdeki tüm muhtarların katıldığı araç konvoyu eşliğinde Bartın Devlet Hastanesi'nden alınarak Cumhuriyet Ortaokulu’nun karşısındaki doğduğu evin önüne götürüldü. Burada okunan Kur’an-ı Kerim'in ardından helallik istendi. Sonrasında ise okulun bahçesinde cenaze namazı kılındı.

 

Başkan da katıldı

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da Cumhuriyet Ortaokulu’na giderek Seyhan’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Akın, cenaze namazı sonrasında yaptığı açıklamada, “Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kırtepe Mahallesi muhtarımız, çok sevdiğim değerli ağabeyim Münir Fazıl Seyhan’ı son yolculuğuna uğurladık. Değerli ağabeyime rabbimden rahmet, ailesine, tüm sevenlerine ve Kırtepe Mahallesi sakinlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Merhum Seyhan’ın tabutu daha sonra ikamet ettiği Kırtepe Mahallesi 163. Sokak’taki Ulupınar Apartmanı'nın önüne götürüldü ve son olarak oradaki komşularından da helallik alındıktan sonra Halatçıyaması Mezarlığı’na götürülerek defnedildi.

Biz de  Bartın HergünGazetesi çalışanları olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

 

 

Muhtar Seyhan'a son yolculuğuna uğurlandı