Milli Eğitim Müdürü Acar Kozcağız'da okulları denetledi

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, okul denetimleri kapsamında  Kozcağız İlkokulu ve Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde incelemelerde bulundu. Acar incelemeleriyle ilgili yaptığı açıklamada ise, 'Okullarımızın güvende olması demek, geleceğimizin güvende olması demektir.''ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Müdürü Acar Kozcağız'da okulları denetledi

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı başlamadan önce okul denetimlerini sıklaştıran İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Kozcağız İlkokulu ve Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek Kovid-19 tedbirleri kapsamında okulda yapılan çalışmalar hakkında detaylı incelemelerde bulundu.

İlk olarak Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan İl Müdürü Acar,  Okul Müdürü Erkan Acar'dan detaylı bilgi aldı ve yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Denetimlerine, bakım onarım çalışması devam eden  Kozcağız İlkokulu ile sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar'a Okul Müdürü İdris Akın, tüm detayları ile yapılan çalışmaları aktardı. Kozcağız İlkokulu Müdürü İdris Akın okulun 6 Eylül' den itibaren  2021-2022 Eğitim Öğretim yılına hazır olacağı bilgisini verdi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, gerçekleştirdiği denetimler sonrası yaptığı açıklamada ise şöyle konuştu; '' Birlik ve beraberliğin, birlikte yol almanın nasıl güzel sonuçlar doğurduğu gerçeğini ilimiz genelindeki tüm okullarımızda yapılan çalışmalarla görüyoruz. Bugün burada yapılan çalışmalara baktığımızda 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı öncesinde gelecek nesillerimiz, kıymetli öğrencilerimizin tüm dünyayı etkisi altına alan kovid-19 salgınından etkilenmemeleri için bizler ve ilimizin her okulunda görevli idarecisinden öğretmenine, yardımcı personelimizden velilerimize kadar herkes elinden gelen gayretin en iyisini gösteriyor. Bunun en güzel örneğini geçtiğimiz günlerde Ulus İlçemize bağlı Zafer köyünde meydana gelen sel felaketinden etkilenen Zafer İlkokulumuzun bakım onarım ve temizleme çalışmalarında görmüş olduk. İnşallah bundan sonra o ve ona benzer bir felaket yaşamayız. Bizlerde Bartın eğitim camiası olarak kıymetli öğrencilerimizin aydınlık yarınlarını düşünerek elimizden gelen gayretin en iyisini göstereceğiz. Emek veren, fedakarlık gösteren herkesi gönülden selamlıyorum.'' dedi.