Millet Bahçesi ihalesi 31 Ekim'de!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Gölbucağı Mahallesine yapılması planlanan Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi yapım ihalesi 31 Ekim'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca gerçekleştirileceğini açıkladı.

Millet Bahçesi ihalesi 31 Ekim'de!

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Gölbucağı Mahallesine yapılması planlanan Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi yapım ihalesi 31 Ekim’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca gerçekleştirileceğini açıkladı. Millet Bahçesi ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 13 ayda tamamlanacağını ifade eden Grup Başkanvekili Tunç, “Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesinde Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi yapım ihalesi 31 Ekim 2022 14:30'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca gerçekleştirilecek.

Bartın Yeni Adalet Sarayı’nın önünde Bartın Irmağı yan kolu Kozcağız Çayının kenarında Tarım Müdürlüğü’ne komşu fidanlık olarak bilinen arsada Bartın şehir merkezinin tam ortasında hayata geçecek olan Millet Bahçesinde Konvansiyonel Kalıp Sistemiyle Yapılacak Olan 2.558,74 m² İnşaat Alanına Sahip Sosyal Donatılar İnşaatları İle 90.225,86 m² Alanda Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon Alanlarının yapılacağı projede Yürüyüş Yolu, Bisiklet Yolu, Çocuk oyun alanları, Peyzaj Donatı Elemanları, Koşu Yolu, Kuru Havuz, Piknik Alanları, Spor Sahaları, Millet Kıraathanesi, Kızılay binası, mescit ve büfeler inşa edilecek. 3230 Ağaç ve 10 bini aşkın küçük bitkinin yer alacağı Millet Bahçesi ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 13 ayda tamamlanacak.  Bartın'ımıza değer katacak, güzelliğine güzellik katacak bu önemli proje için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut'a teşekkür ederim” dedi.

Bakan Kurum, 2021’de müjdeyi vermişti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2021’in Mart ayında gerçekleştirdiği Bartın ziyaretinde Bartın’ 71 bin metrekare büyüklüğünde Milli Bahçesi projeleri olduğunu açıklamıştı. Bakan Kurum projeyle ilgili “Ülke genelinde 292 millet bahçesi yapıyoruz. Bugüne kadar Türkiye’de 42 millet bahçemizi milletimize armağan ettik. Bartın’da da71 bin metrekare büyüklüğünde bir millet bahçesi projemiz var. Bartın millet bahçemiz için yer belirleme çalışmalarını bu ziyaretimizde tamamlıyoruz. İnşallah Nisan ayı içerisinde ihalesini yaparak inşa çalışmalarına başlayacağız” demişti.

“Proje Bartın’a değer katacak”

Belediye ziyareti sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ve beraberindekilerin durağı Millet Bahçesi olarak düzenlenecek olan Gölbucağı Mahallesi’nde fidanlık analı olmuştu.  Alanda inceleme yapılırken proje planı üzerinde Bakan Kurum’a bilgiler verilmişti.  Bakan Kurum, halen fidanlık olan alanda mevcut dokuyla uyumlu bir proje ortaya konulması talimatını vermişti.  Kurum, “Günlük hayatta konsept bir bahçe, afet ve olağanüstü durumlarda ise kentimiz için uygun bir toplanma alanı olarak dizayn edilecek olan proje Bartın’a değer katacak” ifadelerinde bulunmuştu.