KURUCAŞİLE SAHİL MESİRE ALANI VE PARKI İHALEYE ÇIKIYOR

10 bin metrekare İnşaat alanına sahip Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı Projesi Yapım İşi ihalesi, 12 Şubat 2021 tarihinde Kurucaşile Belediyesince gerçekleştirilecek. İlçe ve bölge halkına ve özellikle yaz döneminde artan ziyaretçilere yönelik sosyal alanların ve kamu hizmetinin geliştirilmesi amacıyla 776 bin 673,00 TL bütçeli proje için BAKKA tarafından 582 bin 504,75 TL hibe desteği verilecek.

KURUCAŞİLE SAHİL MESİRE ALANI VE PARKI İHALEYE ÇIKIYOR

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) 2020 Yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan Kurucaşile Belediyesi’nin “Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı” isimli projesinde ihale aşamasına gelindi.

Yapım ihalesi 12 Şubatta Kurucaşile Belediyesince gerçekleştirilecek olan  Kurucaşile Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu “Kurucaşile Sahil Mesire Alanı Parkı” proje ile çocukların, gençlerin, yetişkinlerin ve yaşlıların birlikte veya bireysel kaliteli zaman geçirebilecekleri; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler gerçekleştirebilecekleri, vakitlerini verimli değerlendirebilecekleri bir mesire alanı ve yaşam tesisi kurulacak.

Bu kapsamda plaj alanında peyzaj ve çevre düzenlemelerinin gerçekleştirilmesi, 50 metrekare çocuk parkı, 15 adet kamelya, voleybol ve basketbol sahaları, 1 kilometre bisiklet yolu, çevresel ve turistik tanıtım “kiosk”u ile kuş gözlem kulesi kurulumu yapılacak.

İlçe ve bölge halkına ve özellikle yaz döneminde artan ziyaretçilere yönelik sosyal alanların ve kamu hizmetinin geliştirilmesi amacıyla 776 bin 673,00 TL bütçeli proje için BAKKA tarafından 582 bin 504,75 TL hibe desteği verilecek.