Kurtkaya 'Belediyeyi borçlandıranlar yeniden aday'

Bartın'da yerel seçim çalışmalarına devam eden Gelecek Partisi Bartın Belediye Başkanı Adayı Yasemin Dora Kurtkaya, vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hem onlarla sohbet edip onların talep ve önerilerini dinliyor hem de projelerini anlatıyor. Kurtkaya ziyaretlerinde 'Bugün Bartın Belediyesini borçlandırarak hizmet edenler yine aday. Biz bu denenmişlerin Bartın'a yapacağı hizmetlerin yaptıklarından daha fazla olacağına inanmıyoruz. Yeni bir vizyon değişikliğine inanıyoruz' dedi.

Kurtkaya 'Belediyeyi borçlandıranlar yeniden aday'

Gelecek Partisi Bartın Belediye Başkanı Adayı Yasemin Dora Kurtkaya, yersel seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda şehir merkezindeki mahallelerde ev ziyaretleri gerçekleştiren Kurtkaya, hem onlarla sohbet edip onların talep ve önerilerini dinliyor hem de projelerini anlatıyor. Bartın Belediyesini borçlandırarak hizmet edenlerin yeniden bu seçimde aday olduklarına dikkat çeken Kurtkaya “Bugüne kadar rutin yapılması gereken belediye hizmetlerinde bile yol, çöp, su, atık su, temizlik, itfaiye hizmetlerinde dahi belediye borçlandırılarak hizmet verilmeye çalışıldı. Bugün Bartın Belediyesini borçlandırarak hizmet edenler yine aday. Biz bu denenmişlerin Bartın'a yapacağı hizmetlerin yaptıklarından daha fazla olacağına inanmıyoruz. Yeni bir vizyon değişikliğine inanıyoruz. Bartın için, Bartınlı gençlerimiz için, Bartınlı kadınlarımız için, Bartınlı çocuklarımız için kalbi titreyen yüreği çarpan, heyecanını ve Bartın'a hizmet aşkını kaybetmemiş yeni yüzlerin Bartın'a hizmet etmesi taraftarıyız. Bu doğrultuda ekiplerimizi hazırlıyor ve görüşmelerimizi yapıyoruz” dedi.

“Belediyedeki israfı ve şatafatı bitireceğiz”

Göreve geldikleri taktirde Bartın Belediyesindeki israfı ve şatafatı bitireceklerini kaydeden Yasemin Dora Kurtkaya “Biz Bartın Belediyesinde israfı bitireceğiz, şatafatı bitireceğiz. Mevcut belediye başkanının bir sözüne katılıyoruz. "Anam, bacımla, ahbap çavuşla belediyeyi yönetenlerden olmayacağız. "Hoş anam, bacım ve ahbap çavuş dönmelerinde de kendisi vardı. Yani kısacası insan onurunu siyasetinin merkezine koyan anlayışın gereği olarak hiçbir vatandaşımızın hizmete muhtaç edilmemesi, kurumlarda kamu düzenine ve kamu yararının gözetilmesine inanıyor, ehliyeti ve liyakatı ön planda tutuyoruz. Partizanlığa da müsaide etmeyeceğiz. Şunu da bilmiyoruz ki, Bartın sevdasıyla ve vicdanıyla sandığa giden hemşerilerimin ilk tercihinin biz olacağımıza inanıyoruz. Bu şevkle ve gayretle hemşerilerimizin ayağına gitmeye devam edeceğiz. Ayağına çağıran siyasetçilerden değil, kapılarına giden hizmetkar olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.