Kurban kesim başvuruları 27 Haziran'da son

Kurban Bayramı'nda vekalet usulüyle Bartın Belediyesi Mezbahasında kurban kesimi yaptıracak olan vatandaşlar için başvuru süreci devam ediyor. 25 Mayıs'ta başlayan başvuru süreci 27 Haziran Salı Arefe Günü sona erecek.

Kurban kesim başvuruları 27 Haziran'da son

Kurban Bayramı'nda vekalet usulüyle Bartın Belediyesi Mezbahasında kurban kesimi yaptıracak olan vatandaşlar için başvuru süreci devam ediyor. 25 Mayıs’ta başlayan başvuru süreci 27 Haziran Salı Arefe Günü sona erecek. Bartın Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısında alınan karar doğrultusunda bu yıl kurban kesim için parçalama hizmeti talebe göre 4 grupta değerlendirilecek. Kurban kesim hizmetinde mezbahada vatandaşın hayvanı 8 parça şeklinde kesilerek teslim ediliyor. Ancak vatandaş tarafından ekten parçalama hizmeti talep edildiğinden normal kesim ücretinde olduğu gibi kilo bazında gruplandırmalar yapılarak buna göre parçalama fiyatı belirlenecek. Alınan karar doğrultusunda 1.grup 0-200 kg 900 TL, 2.grup 201-300 kg 1.000 TL, 3.grup 301—400 kg 1.100 TL, 4.grup 401- ve üstü kg 1.200 TL olarak uygun görüldü.

“Hazırlıklarımızı Tamamladık”

Veteriner Hekim kontrolünde, uzman kasapların kesim yaptığı mezbahada hijyen kurallarına uygun olarak hizmet verildiğini belirten Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Bartın Belediyesi Mezbahasında halkımıza ve esnafımıza daha güzel, temiz ve etkin bir hizmet vermek için hazırlıklarımızı tamamladık. Mezbahasında kurban kesim hizmetimiz Kurban Bayramı'nın 1. günü yapılacak. Yoğunluk olması halinde ise 2. günü de kesim yapılabilecek. Mezbahamızda kesim bekleme alanına kurban sahibi veya vekalet verdikleri bir hissedar alınacak. Kesim yaptırmak isteyen vatandaşlarımız 03782272511nolu telefon numarasını arayarak kurban kesim sırası ve süreçle ilgili bilgi alabilirler. Şimdiden tüm hemşehrilerimize ve personelimize kazasız ve hayırlı bir bayram diliyorum” dedi.