KOSGEB'ten kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere destek!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bartın İl Müdürlüğü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı kapsamında KOSGEB aracılığıyla kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere 250 bin TL ye kadar destek verileceğini açıkladı.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Muhammet CİVAN

Bartın İl Müdürlüğü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı  kapsamında KOSGEB aracılığıyla kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere 250 bin TL ye kadar destek verileceğini açıkladı. KOSGEB destekle ilgili şu bilgileri verdi:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile KOSGEB aracılığıyla Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı hayata geçirildi.

Program ile icrası ustalık/zanaatkarlık becerisi gerektiren geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet gösteren işletmelerin güçlendirilerek hayatta kalmaları ve bu birikimin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Program;

Kuruluş Desteği 5.000 TL

İşletme ve Yetiştirme Desteği 150.000 TL

Makine ve Teçhizat Desteği 50.000 TL

Tanıtım ve Pazarlama Desteği 50.000 TL

kalemlerinden oluşmakta olup toplam üst limiti 250.000 TL'dir.

Ön başvurular 22 Temmuz 2022 tarihine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı - Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü' ne yapılabilecektir.

Ön başvurusu onaylanan işletmeler destek programı başvurularını 15.08.2022-02.09.2022 arasında KOSGEB-KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Programa ilişkin ayrıntılı bilgiye www.kosgeb.gov.tr den veya KOSGEB Bartın Müdürlüğü'nden ulaşabilirsiniz.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN