Kooperatif ve üretici birlikleri dikkat!

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, kooperatifçiliği ve üretici birliklerini teşvik etmek amacıyla derecelendirme döneminin başladığını açıkladı. Bu kapsamda kooperatifler ve üretici birlikleri 31 Mart'a kadar başvuru yapabilecek.

Kooperatif ve üretici birlikleri dikkat!

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, kooperatifçiliği ve üretici birliklerini teşvik etmek amacıyla derecelendirme döneminin başladığını duyurdu. Tarımsal amaçlı örgütler "todes.tarimorman.gov.tr" internet sitesi üzerinden başvurmaları gerektiğini ifade eden Müdürlük, şu bilgileri paylaştı:

“Tarımsal amaçlı örgütler Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere göre derecelendirilerek, çeşitli teşvik ve desteklemelerde önceliğe sahip olabilecek.

Tarımsal amaçlı örgütler "todes.tarimorman.gov.tr" internet sitesi üzerinden başvurmaları halinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere göre derecelendirilecek. 60 ve üzeri puan alan kooperatifler, ıslah amaçlı yetiştirici ve üretici birlikleri "Birinci Derece Tarımsal Amaçlı Örgüt Belgesi" almaya hak kazanacak.

Ayrıca birlikler tarımsal teşvik ve desteklemelerde önceliğe sahip olacak, sübvansiyonlu tarımsal kredilerde ilave faiz indiriminden yararlanabilecek ve tarımsal politikaların oluşturulmasında daha aktif rol alacak.

Başvurular, 31 Mart'a kadar yapılabilecek.”