Koca ve Aldatmaz'dan hastane açılışı zirvesi

400 yataklı yeni Bartın Devlet Hastanesinin açılışından önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı ziyaret ederek Bartın'ın sağlık alanındaki yatırımları, ihtiyaçları ve projelerini konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakan Koca'dan hastaneyle ilgili bilgi aldığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışı Bakan Koca'yla birlikte yapacağını söyledi. Hastanenin yatak kapasitesinin 400'den 575'e çıkarılabileceği ifade eden Milletvekili Aldatmaz 'Yeni hastanemizde 66 yoğun bakım yatağı, 24 diyaliz ünitesi, 24 ameliyathane, 3 ayrı acil servis bölümü ve 58 acil servis yatağı ile 138 poliklinik odası yer alacak. 730 araçlık açık ve kapalı otoparkı bulunacak olan hastanede kalp ameliyatları ve anjiyo hizmetleri de verilebilecek' dedi.

Koca ve Aldatmaz'dan hastane açılışı zirvesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek Bartın’da devam eden ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili görüştü.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Bakanlık makamına giden Aldatmaz, bakanlık görevine yeniden devam eden Koca’ya “hayırlı olsun” dileklerini iletti.

Bartın’da devam eden ve yapılacak sağlık yatırımlarının da görüşüldüğü ziyarette Milletvekili Aldatmaz, vatandaşlardan gelen talepleri Koca’ya aktardı.

Ziyareti sonrasında bir değerlendirmede bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Aldatmaz, “Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerimizi ilettik. Türkiye Yüzyılında hem ülkemizde hem de Bartın’ımıza sağlık yatırımlarına ‘eser ve hizmet siyasetiyle’ devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmede, ilimizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarına ilişkin görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Aldatmaz, “Bize iletilen taleplerin başında sağlık konusu geliyor. İlimizde sağlık alanında önümüzdeki süreçte çok güzel gelişmeler olacak. Bu konudaki projelerimizi bir bir hayata geçirecek, vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları çözeceğiz. Bartınlılara selamlarını ileten Sayın Bakanımıza gösterdiği ilgi için teşekkür ederiz” dedi.

Açılışa Bakan Koca ve Erdoğan gelecek

Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili de çalışmaların sona yaklaşıldığını kaydeden Aldatmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan, Bartın’daki yeni hastane inşaatı ile ilgili bilgi aldığını ifade ederken çalışmaların hızlandırılması için talimat verdiğini ve açılışa kendisinin de gelmek istediğini ifade ettiğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Bartın’da 400 yatak kapasiteli olarak inşa edilen ve ihtiyaca göre yatak kapasitesinin 575’e çıkarılabileceği yeni hastanemizde çalışmalar devam ediyor. İnşaatının yüzde 95’inin tamamlandığı hastane; anjiyo merkezi, yoğun bakım servisleri, acil servis bölümleri, diyaliz servisi, ameliyathaneler ve poliklinikleriyle dev bir sağlık kompleksi olarak Bartın’ın yanı sıra çevre illerde yaşayan vatandaşlara da hizmet verecek.

Çalışmaların tamamlanmasıyla en kısa süre vermeye başlaması planlanan dev sağlık kompleksi 127 bin metrekarelik bir alanda ve 95 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Yeni hastanemizde 66 yoğun bakım yatağı, 24 diyaliz ünitesi, 24 ameliyathane, 3 ayrı acil servis bölümü ve 58 acil servis yatağı ile 138 poliklinik odası yer alacak. 730 araçlık açık ve kapalı otoparkı bulunacak olan hastanede kalp ameliyatları ve anjiyo hizmetleri de verilebilecek.

Üniversite ve şehir hastanelerindeki tüm sağlık imkanlarına sahip olacak Bartın Devlet Hastanesi, deprem izolatörlerine sahip olması sebebiyle de depreme karşı güvenli olacak. Çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın da katılımıyla sadece Bartın’a değil bölgemize hizmet verecek olan hastanemizi en kısa sürede hizmete açacağız.”