KKTC ile protokol imzalandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Ülkemiz arasında Ju Jitsu spor dalında ortak faaliyetlerin düzenlenebilmesi karşılıklı eğitim seminerleri, antrenörlük kursları ve şampiyonalar düzenlenebilmesi için karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.

KKTC ile protokol imzalandı

Ukrayna’nın Kiev kentinde Ağustos ayında yapılan Dünya Şampiyonasına katılan iki ülkenin Federasyon yöneticileri, Kiev’de ön anlaşmayı tamamlayarak protokolü imza altına aldılar. Protokol Dünya Federasyonu Genel Sekreteri ve Avrupa Federasyonu Başkanı Viladislaw Spinski’nin huzurunda protokol taraflarca imzalandı.   

KKTC Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet İngenç ve Türkiye Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmaz tarafından imzalanan protokol töreninde Ju Jitsu Federasyonu’nun Ulusal ve Uluslararası Organizasyonlardan sorumlu As Başkanı Münir Nurettin Çeliktutan, Genel Koordinatör Seyit Mehmet Hallaç ve KKTC Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu’da hazır bulundular.

İmza töreni bitiminde her iki Başkan da birbirlerine anlaşmanın hayırlı olması temennisinde bulunarak çalışmalarında ve faaliyetlerinde birbirlerine başarılar dilediler.