Kaymakam Kılıç, 'Projeler üretmeye devam edeceğiz' dedi

Kaymakam Kılıç, 'Projeler üretmeye devam edeceğiz' dedi

Kaymakam Kılıç, “Projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi

Ulus Kaymakamlığı ile Mesleki Yeterlilik Kurumu arasında uluslararası mesleki yeterlilik belgesi  protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Protokol imza törenine Kaymakamımız Sayın Mehmet Sadık Kılıç,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Levent Ok, Ulus Şehit Musa Aytar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sn. Yusuf Çetin katıldı.

Protokol ile ilgili açıklama yapan Kaymakamımız; “Ulus Şehit Musa Aytar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin;  AB standartlarında bilgi ve becerilere sahip, ulusal ve uluslararası iş gücünden beklenen temel yeterlilikleri kazanmış, alanı altında yer alan dallara ait temel yeterliliklere sahip ve bu konuda ulusal ve uluslararası geçerliliği olan sertifikaya sahip olmaları amacıyla bu protokolü gerçekleştirdik.  Bu noktada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şehit Musa Aytar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz ile birlikte projede yer alacağız. Projemizin ikinci etabında uygulamalı eğitim ve bunun sonunda yeterlilik sınavı yapılacaktır. Öğrencilerimizin daha etkin ve yetkin olmaları için projeler üretmeye devam edeceğiz. ” dedi.