Kaya'ya tebrik ziyaretleri devam ediyor

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri Ertan Kaya'ya tebrik ziyaretleri devam ediyor. GMİS eski Genel Sekreteri Mustafa Dağlıoğlu, Bartın İli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Aydeniz ve Yönetim Kurulu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesinde çalışan Maden Şefleri Kaya'yı makamında ziyaret etti.

Kaya'ya tebrik ziyaretleri devam ediyor

Yakalandığı amansız hastalık sonucu yaşamını yitiren GMİS Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak’tan boşalan Genel Sekreterlik görevine 1 Şubat 2021 tarihinde yapılan devir teslim töreni ile GMİS Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya' başlamıştı.

Kaya’nın yeni görevine başlamasıyla birlikte tebrik ziyaretleri de yoğun bir şeklide devam ediyor. GMİS eski Genel Sekreteri Mustafa Dağlıoğlu, Bartın Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Aydeniz ve Yönetim Kurulu,  Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesinde çalışan   Maden Şefleri Kaya’yı tebrik ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

Maden şehidi dualarla anıldı

Öte yandan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesinde 29 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen iş kazasında yaşamını yitiren Soner Dağlıoğlu  vefatının 40. Gününde Kur-an merasimi ve dualarla anıldı. TTK Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesinde 5 Ocak 2021 tarihinde sabah vardiyasında kuyu başında düzenlenen Kur-an merasimine Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel  Sekreteri Ertan Kaya,  GMİS Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız,  Karadon Müessesesi Üretimden Sorumlu Müdür Yardımcısı Recep Ayyıldız, Kilimli İşletme Müdürü Ümit Değirmenci, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş ve Şube Yönetim Kurulu, sabah vardiyasında çalışan maden işçileri katıldı.

Maden şehidi Soner Dağlıoğlu ve tüm maden şehitleri için okunan Kur-an  ve  sonrasında yapılan duaların ardından madenciler üretim için ocağa indiler.