Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ihalesi tamam

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Mahalli İdareler Birliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi İnşaatı ihalesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası Anonim Şirketi Yatırım Koordinasyon Başkanlığınca Ankara'da gerçekleştiğini açıkladı.

Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ihalesi tamam

“İhaleye 24 firma katıldı”

Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Kaman köyünde yer tahsisi işlemleri ve ardından proje çalışmaları tamamlanan, 2019 yılı (KAP) Katı Atık Programına alınarak ödenek tahsis edilen Bartın Mahalli İdareler Birliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi İnşaatı ihalesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası Anonim Şirketi Yatırım Koordinasyon Başkanlığınca Ankara’da gerçekleştirildiğini açıklayan Milletvekili Tunç, “İhaleye 24 firma katıldı. Tekliflerin değerlendirilmesi sürecinin ardından müteahhit firma ile sözleşme imzalanarak işe başlanacak. Bartın’ın önemli bir Problemini de çözüme kavuşturmuş olacağız” dedi.

“Bartın’ın vahşi depolamadan kurtulacak”

Milletvekili Tunç, ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından en geç 2,5 yıl içinde tesisin hizmete gireceğini ve Bartın’ın vahşi depolamadan kurtularak İnkumu tatil beldesi ve Bartın’ı rahatsız eden ve etrafa yangınıyla, dumanıyla pisliği ve kokusuyla büyük sıkıntı veren çöp dağlarının ortadan kalkacağını söyledi.

“735 bin 82 metreküp kapasiteli olacak”

Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinin 735 bin 82 metreküp kapasiteli olacağını belirten Milletvekili Tunç, ihale kapsamında, su sızdırmaz izolasyonlu düzenli depolama alanı, tam otomatik mekanik ayrıştırma tesisi, kompost tesisi, sızıntı suyu arıtma tesisi, Su deposu, yangın söndürme hattı ve ulaşım yolu yapımının gerçekleştirileceğini söyledi. Tunç, “Bartın Mahalli İdareler Birliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi İnşaatının yatırım programına alınmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, İller Bankası yetkililerine ve projenin takibini gerçekleştiren Sayın Valimiz Sinan Güner ve yapım ihalesi aşamasına gelinceye kadar emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.