Karaman'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Nihal Karaman, yayınladığı mesajla tüm meslektaşlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Karaman'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

 

Karaman, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda zor şartlar altında mesai kavramı gözetmeksizin yoğun emek sarf eden basın emekçilerinin 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutladığını belirtti.

Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Karaman, “Gazetecilik fedakârlık isteyen, ağır şartlar altında çalışmayı gerektiren bir meslek. Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, içinde bulunduğu şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir. Bu bağlamda basın yayın organları içerisinde çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, hayatlarında sağlık ve başarılar dilerim” dedi.

Başkan Karaman, mesajının sonunda, ekonomik olarak güç koşullarda yayıncılık yapan yerel basının, ayakta kalması, çalışan personeline daha iyi şartlar oluşturması için kamu kurumlarının, STK’ların ve esnafın yerel gazetelere abone olarak, destek vermesi konusunda çağrıda bulundu