Karaman, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladı

Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı ve Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Karaman bir mesajla Cumhuriyetimizin 100. Yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Karaman, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladı

Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı ve Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Karaman bir mesajla Cumhuriyetimizin 100. Yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Başkan Karaman mesajında şunları söyledi:

"Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında verilen büyük mücadelelerin ardından kazanılan milli mücadelemizin, Cumhuriyet ile taçlandırılışının 100. Yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bağımsız ve hür yaşama onurundan asla taviz vermeyen Aziz Milletimiz, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı kurtuluş mücadelesini dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı ile zafere ulaştırmıştır. Bu mücadele hürriyetinden ve bağımsızlığından ödün vermektense ölmeyi tercih eden bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun ve şahlanışının nişanesidir.

“Toplumumuzun en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Milletinin tabiatına ve geleneklerine en uygun yönetim şekli olarak 29 Ekim 1923'te ilan ettiği cumhuriyet; milletimizin özünde var olan milli mücadele ruhunun gurur verici eseri, hürriyet aşkının, bağımsız ve hür yaşama kararlılığının en güçlü ifadesidir. Cumhuriyet sadece bir yönetim şekli olmayıp, aynı zamanda toplumumuzun en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Cumhuriyetimiz, getirdiği yenilikler ile bilime ve özgür düşünceye dayalı müreffeh Türkiye'nin önünü açmış ve milletimizin ufkunu aydınlatmıştır. Cumhuriyetle birlikte ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımız büyük bir dinamizm kazanmıştır. Bugün geldiğimiz noktada Atatürk'ün "en büyük eserim" dediği Cumhuriyet ve değerleri etrafında her geçen gün daha güçlü bir şekilde kenetleniyoruz.  Bu duygularla, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”