Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programı görüşüldü

Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında 2021-2027 dönemi ENPI (Avrupa Komşuluk ve Ortaklık Aracı) Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programı toplantısı valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Güner, Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programının turizm potansiyelini arttırarak İlimizin gelişmesi noktasında katma değer sağlayacağını ifade etti.

Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programı görüşüldü

 

Toplantıya başta Bartın Üniversitesi olmak üzere yürütülmesi planlanan projeye dahil paydaş ve iş birliği yapılacak kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından yapılan sunumda yürütülmesi planlanan proje ve projeler bütünüyle Bartın’ın kültürel mirasını yeniden yaşatarak kendi marka değerini yaratacak ürünler ortaya çıkarmanın amaçlandığı ve Bartın’ın turizm potansiyelini arttırmanın hedeflendiği anlatıldı.

Vali Güner, Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programının turizm potansiyelini arttırarak İlimizin gelişmesi noktasında katma değer sağlayacağını bunun için de tüm kurum ve kuruluşların iş birliği içerisinde hareket etmesi gerektiğini ifade etti.