Kalaycı: 'Yaşlılarımız baş tacıdır'

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, yaşlıları baş tacı olarak gördüklerini ifade ederek, 'Kentimizin her bir köşesindeki büyüklerimizin vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Hükümetimizin büyüklerimiz için uyguladığı politikaların yanı sıra bizlerde sahada büyüklerimizin yanında yer alıyor, ihtiyaçlarını ve sorunlarını dinliyoruz. Bakıma muhtaç ve bakım evlerindeki büyüklerimiz içinde ne gerekiyorsa yapıyoruz' dedi.

Kalaycı: 'Yaşlılarımız baş tacıdır'

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı yaşlıları  baş tacı olarak gördüklerini ifade ederek “kentimizin dört bir yanındaki büyüklerimizi ziyaret edip sorunlarını ve ihtiyaçlarını dinliyoruz. Bakıma muhtaç ve bakımevlerindeki büyüklerimiz içinde ne gerekiyorsa yapıyoruz. Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız, örf, adet, kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan büyüklerimiz bizlerin en kıymetli hazineleridir. Ömrünü, bütün emeğini ailesine, milletine, ülkesine adamış büyüklerimize hizmet götürmek, onları memnun etmek, hepimiz için toplumsal ve insanlık görevidir. Büyüklerimizi bir bir ziyaret ederek kendilerinin ihtiyaç ve taleplerini alıyor ve ivedilikle yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Onların sorunu bizim sorunumuzdur”

Valilik koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla büyüklerimizin sorunlarının çözümüne ve bu baş tacı değerlerimizin huzur içinde yaşamlarını sürdürebilmelerine yönelik çalışmalar yapıldığını kaydeden Kalaycı, “Büyüklerimize gösterilen önem ve onların sorunlarının çözümü için gösterilen çaba ve uygulamalar, o toplumun uygarlık göstergesi olarak da değerlendirilmektedir. Türk toplumunda büyüklerimize daima saygı ve özen göstermenin yanı sıra özürlü yurttaşlarımıza ve muhtaç çocuklarımıza da yardım edilmesi ve onların sorunlarının çözümüne duyarlılık gösterilmesi artık geleneksel bir hal almıştır. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımızda bu konuda çok hassas davranmaktadır. Bu bağlamda; Devletimiz, son yıllarda yaşlılarımızın hayatını kolaylaştırmak, kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak için bir dizi yasal düzenleme yapmıştır. Huzurevleri ve bakıma muhtaç büyüklerimiz için evde bakım hizmetleri, büyüklerimizin hayata tutunmalarını kolaylaştırmaktadır. Bununla birlikte huzur evlerine ihtiyaç duyulmayan bir ortamın da özlemini duymaktayız. Ülkemizdeki büyüklerimizin önemli bir bölümü, yakınlarının yanında, aile ortamı içinde yaşamlarını sürdürürken, bir bölümü de sağlık hizmetinin düzenli verildiği Huzurevlerinde ve bakımevlerinde yaşamlarını sürdürmektedir. Bizler yalnız ya da aileleriyle yaşayan büyüklerimizin her daim yanlarında olduğumuz gibi huzurevleri ve bakımevlerinde yaşamlarını sürdüren büyüklerimizin de her daim yanındayız. Onların sorunu bizim sorunumuzdur. Onları refah ve huzur içinde yaşatmak bizlerin en önemli görevleri arasındadır” şeklinde konuştu.