Kalaycı: 'Kapalı köy yolumuz kalmadı'

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı yoğun kar yağışının ardından kapanan köy yollarının tamamının ulaşıma açıldığını ifade ederken büyük özveri göstererek çalışmalarını sürdüren Bartın İl Özel İdaresi ekiplerine teşekkür etti.

Kalaycı: 'Kapalı köy yolumuz kalmadı'

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı Bartın’da yoğun kar yağışının etkili olduğunu ve kapanan köy yollarının ulaşıma açılması noktasında Bartın İl Özel İdare ekiplerinin gece gündüz demeden mesai yaptığını söyledi. İl Başkanı Kalaycı yapılan çalışmalar neticesinde Bartın’ın tüm köy yollarının ulaşıma açık hale getirildiğini kaydederken, “Ülkemizin birçok noktasında etkili olan kar yağışları ilimizde de etkili oldu. İlçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz yoğun kar yağışı altında kaldı. 260’dan fazla köy yolu olan Bartın’da İl Özel İdaresi ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışarak kapalı olan tüm köy yollarını yeniden çok kısa bir süre içerisinde ulaşıma açtılar. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması noktasında yürütülen çalışmalar büyük bir başarı ile sonuçlandırıldı. Şu anda tüm köy yollarımız ulaşıma açık ve aralıklarla devam eden kar yağışına karşında İl Özel İdare ekiplerimizin sahada görevleri başındalar. Kar yağışının felakete değil berekete dönüşmesine vesile olan tüm İl Özel İdaresi yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyorum.” Dedi.

“Halkımız her alanda ve her noktada hizmetle tanıştı”

Kalaycı açıklamasının devamında AK Parti hükümetinin de her koşulda ve şartta vatandaşlarının yanında yer almaya devam ettiğini kaydedip “Şükürler olsun ki bugün 1,5 metre kara rağmen paletli ambulanslarla ya da helikopter ambulanslarla hastalara ulaşabilen bir devletimiz var. Dünya liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye çok büyük yollar kat etti. AK Parti iktidarı ile halkımız her alanda ve her noktada hizmetle tanıştı. Pandemi döneminde Avrupa ülkeleri yaşlılarını ve hastalarını kaderlerine terk ederken Türkiye ise her bir ferdinin ve her bir vatandaşının yanında olup yardımına koştu. İçinde bulunduğumuz 2021 yılının Ocak ve Şubat aylarında belki de son yılların en ciddi kar yağışına şahit olduk. Ama bir dakika olsun durmadık. Nerede yardıma ihtiyacı olan bir vatandaşımız varsa koştuk. Sağlık başta olmak üzere tüm alanlarda halkımıza devletimizin gücünü ve varlığını hissettirdik.” Şeklinde konuştu.