Kalaycı, İstanbul'daki Bartınlılarla buluştu

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a giden AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İstanbul'daki Bartınlılarla bir araya geldi.

Kalaycı, İstanbul'daki Bartınlılarla buluştu

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiği İstanbul’daki Bartınlı hemşehrileriyle bir araya geldi. Temasları kapsamında AK Parti Bartın İl Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Kaya’nın kızının düğününe katılan Kalaycı, daha sonra Bartın Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen boğaz turunda kentte yaşayan Bartınlılarla buluştu. Kalaycı’nın daveti üzerine AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de eşlik etti.

Kalaycı: “Sayısız engelleme ve ihanetle karşı karşıya kaldık”

AK Parti teşkilatı olarak sadece Bartın’da yaşayan vatandaşlarla değil, Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan Bartınlılarla fırsat buldukça bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Kalaycı, “İstanbul’da da önemli bir nüfusu Bartınlı hemşehrilerimiz oluşturuyor. Vatandaşlarımız Bartın Dernekler Federasyonu çatısı altında güzel bir birlik ve beraberlik örneği sergiliyorlar. Bu birlik ve beraberliğin sürmesi en büyük temennimiz. Biz birlik içinde olduğumuz sürece önümüzde hiçbir güç, hiçbir engel duramaz. 2002’den bu yana da yaptığımız çalışmalarda önümüzde 367 garabetinden gezi olaylarına, 17-25 Aralık yargı darbesinden 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar sayısız engelleme ve ihanetle karşı karşıya kaldık. Ülkemiz ne zaman düzlüğe çıksa içerideki işbirlikçilerle bizi geri götürmek için çabaladılar, çabalamaya da devam ediyorlar. Şu an dünyada yaşanan küresel enflasyon ve tedarik zinciri sorunu nedeniyle ekonomik sorunlar yaşadığımız doğru. Bu sorunu da çözeceğiz. Çünkü AK Parti varsa çözüm vardır, hizmet vardır, sonuç vardır. Biz bir ve bütün olduğumuz sürece Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde dünyaya yön veren ülke olmaya devam edecek, ekonomiden, sağlığa, teknolojiden tarıma gelişmemizi sürdüreceğiz” dedi.

“Sevdamız millet, yolumuz hizmet”

Daha iyi yaşanabilir bir Türkiye inşa etmek için istişareye büyük önem verdiklerini de ifade eden Kalaycı, “Bizim tek bir sevdamız ülkemize, Bartın’ımıza ve milletimize hizmet etmek. Başka sevdamız yok. Bu yönde de sürekli vatandaşlarımızla bir araya geliyor ve istişarelerde bulunuyoruz. Bulunmaya da devam edeceğiz. Sevdamız millet, yolumuz hizmet düsturunda, son 20 yılda yapılamaz denenleri yaptık, çözülemez denen sorunları çözdük, aşılamaz denen engelleri aştık. Milletimiz de bu hizmetlerin karşılığında 2002’de bu yana bütün seçimlerde partimizi birinci parti yaptı. Çünkü milletimiz bu ülkeye kimin hizmet ettiğini, kimin vatan, millet sevdalısı olduğunu çok iyi biliyor. Algılarla, kirli oyunlarla milletimizle olan bağımızı kopartmaya çalışıyorlar. Unutmasınlar, bu bağ kopmaz. Çünkü AK Parti milletinin bağrından koparak gelen bir partidir. Tek derdi de, vatan, millet ve hizmet sevdasıdır.” şeklinde konuştu.

“Bartın’da 12 milyarlık yatırımımız devam ediyor”

Bartın’ın Türkiye’nin yükselen yıldızı olduğunu da vurgulayan Kalaycı, “Tamamlanan milyarlarca liralık yatırımlarımız var, 12 milyarlık yatırımımız da devam ediyor. Yatırımlarımızla Bartın, çok daha güzel bir görünüme kavuştu. Bartın’ın değerini Bartınlılardan başka kimse bilemez. Bartın, kadim ve tarihi güzellikleri olan bir kent ve Bartın’ımızın geleceği gerçekten çok güzel. Yaptığımız yatırımlara ne kadar laf söylerse söylesinler. Kirazlıköprü, Kozcağız ve Kışla Barajlarına betona yatırım dediler, 1998 yılından daha fazla yağış alan kentimiz barajlar sayesinde seli ağır bir şekilde yaşamadı. Kozcağız Barajındaki kamulaştırmaları da hallettiğimizde orada da su tutmaya başlanacak ve Bartın sel sorununu büyük ölçüde aşmış olacak. Yine yapılan duble yollara betona yatırım dediler. 2002’de Bartın-Ankara, Bartın-İstanbul yollarını hepimiz biliyoruz. Bu yolları duble yol yaptık. Ulaşımı güçlendirdik ve 2002’de boş durumda olan Organize Sanayi Bölgesi teşvik desteğimizle de tıka basa doldu. Yetmedi 2’nci OSB alanını kentimize kazandırdık, orası da doldu. Ulaşım ağı demek yatırımcının gelmesi demek. Amasra yolcu limanına da betona yatırım dediler. Geçen hafta Amasra’da turistleri denizden getirerek ağırladık. Amasra’yı deniz yoluyla da turizme açtık. Bunlar muhalefetin beton dediği yatırımlar sayesinde oluyor. Ama biz onların dediklerine kulak asmayacak, milletimizi dinlemeye, onların söyledikleriyle yolumuzu çizmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Milletimiz 2023’de de  algılara değil, hizmete oyunu kullanacaktır”

Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini de ifade eden Kalaycı, “Biz AK Parti olarak insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket eden bir partiyiz. 21 yıldır hep böyle olduk hep de böyle olmaya devam edeceğiz. Bizim inancımızda insan vardır. İnsanı merkeze almak vardır. O nedenle insanımıza hizmet etmek de bizim hep merkezimizde olacaktır. Gece gündüz demeden milletimiz için, devletimiz için çalışmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. 2023 yılında da milletimiz algılara değil, hizmete oyunu kullanacaktır. 2002 yılından bu yana ülkesi için gecesini gündüzüne katan, vatandaşı için tüm mesaisini harcayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan, AK Parti’den, Cumhur İttifak’ından yana tercihini kullanmaya devam edecektir. Bundan şüphemiz yok.” ifadesini kullandı.

Kalaycı, İstanbul'daki Bartınlılarla buluştu
Kalaycı, İstanbul'daki Bartınlılarla buluştu
Kalaycı, İstanbul'daki Bartınlılarla buluştu
Kalaycı, İstanbul'daki Bartınlılarla buluştu
Kalaycı, İstanbul'daki Bartınlılarla buluştu