Kalaycı 'Bizim derdimiz makam değil'

14 Mayıs seçimlerinin son haftasına girildiğinde seçim çalışmalarında dur durak demeden devam eden AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Turhan Kalaycı, 'Bizim ne makam ne koltuk ne de unvan gibi bir derdimiz var. Bizim tek amacımız, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimize layıkıyla hizmet etmektir. Biz, bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik. İcraatlarımızla, yapacaklarımızla milletimizin huzurunda olmaya devam edeceğiz' dedi.

Kalaycı 'Bizim derdimiz makam değil'

Seçim çalışmalarına yoğun şekilde devam eden ve ziyaretlerinde yoğun ilgi ile karşılaşan Kalaycı, tüm mesaini ziyaretlerine ve vatandaşlarla bir araya gelmeye ayırmaya devam etti. Bartın’ın ve ülkenin hizmetkarı olmaya ant içtiklerini kaydeden Kalaycı, “Bartın için çalışmayı, sizler için koşturmayı sürdürüyoruz. Bizim ne makam ne koltuk ne de unvan gibi bir derdimiz var. Bizim tek amacımız, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimize layıkıyla hizmet etmektir. Biz, bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik. Son 21 yılda neyi başardıysak el birliği, gönül birliği içinde başardık. 80 yılda yapılamayan eseri 21 senede bu ülkeye beraberce kazandırdık." dedi.

“Şahlanış dönemini yine beraber başlatacağız”

Ekonomide millî geliri 238 milyar dolardan 1 trilyon dolar sınırına milletin de gayretiyle getirdiklerini ifade eden Kalaycı, "Biz iktidara geldiğimizde asgari ücret 184 lira, yani 126 dolardı. Biz bunu 8 bin 500 liraya, yani yaklaşık 440 dolara yine milletimizin desteğiyle biz yükselttik. İhracatımız 36 milyar dolardı, 255 milyara ulaştırdık. Tarımsal millî gelirimizi 37 milyar liradan çiftçimizin alın teriyle 407 milyar liraya beraber taşıdık. Savunma sanayiimizin yüzde 80 olan dışa bağımlılığını yüzde 20'ye düşürdük. Ücreti ödenmeyince cenazeleri rehin alınan sağlık sistemini bugünkü modern hâle getirdik. Tüm bunları hep birlikte sadece 21 yılda gerçekleştirdik. İnşallah Türkiye'yi 14 Mayıs'ta çok daha ileriye beraber taşıyacağız. 14 Mayıs'ta ülkemizin şahlanış dönemini yine beraber başlatacağız. 14 Mayıs'ta 'Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir.' diyerek 21 yıllık kalkınma ve demokrasi hamlemizi zirveye taşıyacağız" diye konuştu.

“Ülkemiz ve geleceğimiz adına çok mühim bir karar vereceğiz”

Ülkeye, Avrupa'nın en konforlu yollarını, en büyük havalimanlarını, en iyi tünellerini, en yüksek barajlarını, en yeni hızlı tren hatlarını, en uzun köprülerini ülkeye beraber kazandırdıklarını vurgulayan Kalaycı, yatırımların devamı için 14 Mayıs seçimlerinin önemli olduğunu kaydederek, “Önümüzde sadece 10 gün kaldı. 10 gün sonra sandıklardayız. Ülkemiz ve geleceğimiz adına çok mühim bir karar vereceğiz. Bunun için hepimize görev düşüyor. Bartın’ımızın, ülkemizin hedeflerine ulaşması, kazanımlarımızın sürmesi için, Bartın’ımızın şahlanış dönemine başlaması için 2 milletvekilliğini de kazanacak, milletimiz için 21 yıldır olduğu gibi gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.