Kadın Girişimcilerden Uzun'a ziyaret etti

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (Bartın TSO) Kadın Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Mine Fırıncıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun'u ziyaret etti.

Kadın Girişimcilerden Uzun'a ziyaret etti

Ziyarette, Bartın TSO bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Girişimciler Kurulu ile BARÜ arasında yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmede Kadın Girişimciler Kurulu’nun faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Fırıncıoğlu, Rektör Uzun’a yakın ilgileri dolayısıyla teşekkür etti.

Rektör Uzun ise BARÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi başta olmak üzere üniversitede kadının toplumdaki statüsünü güçlendirecek değerli çalışmalar yapıldığının altını çizdi.

‘Kadın’ ve ‘girişimcilik’ alanlarında etkin işleyen kurumsal mekanizmaların önemine de değinen Rektör Uzun, “Kadın çalışmaları alanında eğitim, politika geliştirme ve uygulama noktasında atılacak her adım itici bir güç olacaktır. Şunu biliyoruz ki: ‘Kadının güçlü olması toplumun güçlü olmasıdır.’ İş birliği içerisinde çalışmaya ve Üniversitemizin Danışma Kurulları başta olmak üzere çeşitli toplantılarla bir araya gelmeye devam etmeliyiz. Birbirimizden öğreneceğimize ve birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle Kadın Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mine Fırıncıoğlu ve yönetim kurulu üyelerimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.