Kaan Kahriman, Avrupa üçüncüsü oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli halterci Kaan Kahriman Ermenistan'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonasında koparmada gümüş toplamda ise bronz madalya kazandı.

Kaan Kahriman, Avrupa üçüncüsü oldu

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonasında Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli halterci Kaan Kahriman Avrupa üçüncüsü oldu. 40 ülkeden 318 sporcunun katılımıyla düzenlenen organizasyonda erkekler 67 kiloda mücadele eden Kaan Kahriman, koparmada 141 kiloluk derecesiyle gümüş, toplam 301 kiloyla bronz madalya kazandı. Milli sporcu Kaan Kahriman silkmede ise 160 kiloyla dördüncü sırada yer aldı.

Elde ettiği başarıdan dolayı genç sporcuyu tebrik eden BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Üniversitemiz öğrencileri ulusal mücadelelerde elde ettikleri dereceleri uluslararası şampiyonalarda gösterdikleri performansla taçlandırarak bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Adım adım kazanımlarımızı yarınlara taşıdığımız bu süreçte daha iyiye ulaşmak için azim, sabır ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Sadece üniversite olarak değil, mensubiyetinden onur duyduğumuz bu milletin bir ferdi olarak da ‘Türk Sporu’na değer katmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle elde ettiği başarıdan dolayı öğrencimiz Kaan Kahriman’ı yürekten kutluyorum. Geleceğe olan yolculuğumuzdaki özverili çabaları için Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bilal Demirhan başta olmak üzere akademik ve idari insan kaynağımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.