İşte Bartın-Kozcağız duble yolunda son durum!

Bartın- Kozcağız Bölünmüş yolu inşaat çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler veren AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, 200 milyon TL'yi aşan yatırımda 400 Kvh Trafo ve Elektrik İletim hattı çalışmaları devam ettiğini söyledi.

İşte Bartın-Kozcağız duble yolunda son durum!

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın- Kozcağız Bölünmüş yolu inşaat çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler verdi. Bartın-Kozcağız bölünmüş yolun maliyetinin 200 Milyonu aştığını belirten Tunç, “Kozcağız-Bartın bölünmüş yol şantiyesinin 400 Kvh Trafo ve Elektrik İletim hattı çalışmaları devam ediyor.  Kozcağız, Kumluca ve Hasankadı Beldelerimizin il merkezimize ulaşımı kolaylaşacak” dedi.

“3 yeni köprü daha yapılacak”

Kozcağız şehir merkezinde ırmak yatağı genişliğinin 100 metreden 50 metreye ineceğini ifade eden Yılmaz Tunç,  Kozcağız şehir merkezimizden geçen ırmak yatağı genişliği 100 metreden 50 metreye inecek. Irmak ıslahı ile birlikte Kozcağız daha da güzelleşecek. Şehir merkezi geçişinde bisiklet yolu da bulunacak. Belde merkezindeki mevcut köprülerimiz yenilecek.  ilave olarak 3 farklı köprü daha yapılacak. Projeyle Hasankadı, Kumluca ve Sanayii sitesine direk köprülerle geçiş sağlanacak. Kozcağız'ımızı bir kavşak haline getirecek ve çehresini değiştirecek projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.