İŞKUR, İŞGÜCÜ PİYASASI ARAŞTIRMASI İÇİN SAHAYA İNDİ

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Solak , 2024 yılı işgücü Piyasası Araştırması ile ilgili saha çalışmasının 15 Nisan -17 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

İŞKUR, İŞGÜCÜ PİYASASI ARAŞTIRMASI İÇİN SAHAYA İNDİ

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Solak , 2024 yılı işgücü Piyasası Araştırması ile ilgili saha çalışmasının 15 Nisan -17 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. İşgücü Piyasası Araştırması için İş ve Meslek Danışmanlarının Bartın İlinde 216 işletmeyle yüz yüze görüşerek araştırma raporunun temel verilerini toplamaya başladıklarını belirterek, ilimizin işgücü piyasasını izleme değerlendirme sistemini oluşturarak, gelecek istihdam ve eğitim ihtiyacını belirlemek amacıyla işgücü piyasası araştırmaları yaptıklarını ifade etti.  Müdür Solak “Araştırma istatistiki amaçlarla olup, derlenen bilgiler kurumumuz tarafından işgücü piyasası taleplerini belirlenmesinde kullanılacaktır. Böylece, işverenlere ve iş arayanlara daha iyi hizmet sunmamızda araştırma sonuçları bize yol gösterecektir.” Dedi.

                Solak; 2024 yılı İşgücü piyasası Araştırmasına verdikleri bilgilerle Katkı sağlayan İşletmelerimize teşekkür ederken, 2024 yılında ilimizde istihdamın artması ve korunması temennisinde bulundu.